آموزش زبان برای کودکان (موسیقی و شعر)

[alert-note]آموزش زبان برای کودکان[/alert-note]

ما در این صفحه سیر تا پیاز آموزش زبان برای کودکان رو توضیح خواهیم داد. اگر دوست داری از مقالات جدید ما هم خبر داشته باشی ایمیل خود را وارد کنید.

بچه های شما عزیزان شما هستند؛ تمام تلاش خود را می کنید تا بهترین امکانات و فرصت ها را برای آن ها بسازید. درست میگم!؟

قطعا این طور است، این خصلت والدین و به خصوص خانم‌های ایرانی است، اما کودک هم مثل بزرگترها نیست، فرزندان و کودکان ما هم از جنبه جسمی و هم از جنبه روحی شرایط خاصی دارند. پس اگر هم بخواهیم آموزش دهیم، باید به روش های اصولی این کار انجام بگیرد.

 

[alert-announce]محتوای اول [/alert-announce]

ما در این بخش به یک روش آموزش زبان به کودکان اشاره می کنیم. البته روش آموزش در این بخش با شعر و موسیقی است. هدف ما این است که واژه های زیر را به کودکمان آموزش دهیم: The Head – Shoulders – Knees – Toes

شاید در کودکی یادتان باشد که مادر مهربانتان چگونه اعضای بدن مثل سر، شانه‌ها، زانوها و آرنج‌ها را به یاد داده بود. ما در آموزش های خودمان با کمی تنوع این آموزش را همراه با موسیقی به کودک ارایه می دهیم.

چگونه آموزش دهیم:

در این روش وقتی که با زبان آموز کوچولو آموزش را شروع می کنید. با گفتن واژه “head.” سر خود را لمس می کنید، برای اینکه کمی هم بامزه شود، سر خود را ارتعاش داده و “wiggle, wiggle” می گویید. کودکان عاشق این کار هستند، این کار را با تمام واژه های head, shoulders, knees, toes, eyes, ears, mouth و nose انجام دهید.

اگر موسیقی را بلدید، آن را با آواز و بدون موسیقی زمینه بخوانید. سپس فایل را در موبایل، CD یا DVD برای فرزند دلبند یا زبان آموزان کوچولوی خود پخش کنید.

دانلود موسیقی Free Head, Shoulders با نسخه MP3

شما می تونید این موسیقی را به صورت رایگان دانلود کنید.

یادداشت: آموزش زبان برای کودکان با موسیقی و شعر روش مورد قبول دانشمندان و متخصصان زبان است. یکی از حامیان این نوع روش تدریس ِDream English و British Council است.

 

[alert-announce]محتوای دوم[/alert-announce]

آموزش زبان برای کودکان (موسیقی و شعر)
آموزش زبان برای کودکان (موسیقی و شعر)

 

آموزش لغت زبان انگلیسی برای کوکان 

در آموزش لغت برای کوکان ما به شما والدین عزیز پیشنهاد می کنیم که از موسیقی و موزیک استفاده کنید. برای مثال ما در یکی از آموزش‌هایمان از موسیقی جدید The new Wheels On The Bus What Do You See استفاده کرده‌ایم. در محتوای این موسیقی اسم 5 حیوان وجود دارد. با تمرین این موسیقی فرزند شما اسم 5 حیوان را به زبان انگلیسی یاد می گیرد.

The Wheels On The Bus

آهنگ «The Wheels On The Bus» یک آهنگ بامزه سنتی بود که بیشتر بچه ها از آن خاطره دارند. اما در ویدیو زیر دریم انگلیش اومده ساختار این شعر و حفظ کرده و چند بیت دیگر به آن اضافه کرده است. در این موسیقی ما واژه های dog, cat, bird, horse, و cow را یاد می گیریم.

فرزند شما از گوش دادن به این موسیقی لذت برده و با نگاه کردن سعی می کند، حیوانات را هم ببیند.

[alert-success]

واژه های هدف در این شعر و موسیقی انگلیسی:

حیوانات: dog, cat, bird, horse, cow
واژه‌های مربوط به اتوبوس: bus, wheels, wipers, horn, doors, people
واژه‌های دیگر: round and round, swish, beep, up and down, open and shut [/alert-success]

 

این موسیقی را امتحان کنید

این موسیقی Wheels on The Bus What Do You See? در آموزش خود به کارببرید و ببینید که بچه هایتان چقدر خوب یاد می گیرند. در لینک زیر می توانید موسیقی را در یوتیوب ببینید.

 

 

[alert-note]مقالات خواندنی: [/alert-note]

آموزش موزیکال زبان انگلیسی در سال 2019 (مخصوص بزرگسالان)

چگونه زبان بخوانیم؟