تصحیح writing رایتینگ آیلتس در کمتر از 24 ساعت

تصحیح رایتینگ آیلتس

تصحیح writing رایتینگ آیلتس در 24 ساعت

 

از نمره رایتینگ آیلتس خود راضی نیستید؟ آیا قصد دارید نمره رایتینگ آیلتس خود را بالاتر ببرید؟ نمره 7 آیلتس مشکل‌تون رو حل می‌کنه یا به نمره 9 در رایتینگ آیلتس نیاز دارید؟ اصلا می‌دونید چه عواملی هستن که نمره آیلتس شما رو 7 و یا 9 می‌کنن؟

تبریک می‌گم.

شما جای درستی هستید. آکادمی خانی نژاد از سال 2016 در زمینه آیلتس و آموزش زبان فعالیت می‌کند. امروز قراره ضمن معرفی خدمات تصحیح رایتینگ آیلتس به شما آنچه که درباره رایتینگ آیلتس لازم است بگوییم.

 

جنرال یا آکادمیک

تقریبا می‌شه گفت همه کسایی که در دنیای زیبایی آیلتس زندگی کرده‌اند؛ خبر دارند که آزمون آیلتس به دو شکل و با اهداف متفاوت برگزار می‌شود. بنابرین قبل از هر کاری باید بدونین که شرکت در کدوم آزمون برای شما لازمه است.

 

آزمون جنرال آیلتس یا آزمون آکادمیک

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، آیلتس هم در آزمون جنرال و هم در آکادمیک، مهارت رایتینگ را می‌سنجد و در هر دو ورژن ما می‌بینیم که آزمون شامل 2 تسک است. در هر دو آزمون ما تسک 2 را به صورت مشابه داریم. درواقع نوشتن essay هم در آزمون جنرال است و هم در آزمون آکادمیک وجود دارد.

اما با یک نگاه دیگر متوجه می‌شویم که جنرال با آکادمیک تفاوت‌هایی هم دارد. این تفاوت در تسک 1 آزمون آیلتس است. برای آیلتس جنرال به جای توضیح تصویر، چارت، نمودار و … آیلتس جایگزینی در نظر گرفته است و آن نوشتن یک نامه (Letter) است.

 

جنرال شرکت کنم یا آکادمیک؟ شاید در این فکر باشید که آیا جنرال شرکت کنم یا آکادمیک و این چیزی است که هدف شما آن را تعیین می‌کند. چنانچه به دنبال تحصیل در دانشگاه خارجی و اپلای برای یک شغل آکادمیک هستید، بهتره آزمون آکادمیک آیلتس شرکت کنید. اما اگر به دنبال اخذ ویزا و اقامت یا کار هستید، در آزمون جنرال شرکت کنید. آزمون جنرال نسبت به آکادمیک راحت‌تر است، اما لزوما نمره گرفتن در این آزمون ساده نیست و باید به صورت حرفه‌ای با این آزمون برخورد کرد، هرچند که جنرال باشد.

 

نمره رایتینگ آیلتس همیشه برای زبان‌آموزان یک چالش است. درواقع، تنها مهارت از بین 4 مهارت آزمون آیلتس که به معلم و استاد زبان نیاز است؛ مهارت Writing است. بنابراین، همیشه باید فردی یا افرادی باشه که بتونه با تصحیح writing رایتینگ آیلتس در پیشرفت شما کمک کند. با توجه به آنچه خوندیم؛ شما بهتر می‌دونید که در آزمون آیلتس 2 بخش رایتینگ داریم:

 • آزمون رایتینگ آیلتس Task 1
 • آزمون رایتینگ آیلتس Task 2 

همیشه افرادی که رایتینگ داوطلبان رو تصحیح می‌کنند، از جنبه‌های مختلف رایتینگ رو مورد بررسی قرار می‌دهند. درواقع، تصحیح رایتینگ ایلتس فقط شامل نکات املایی و گرامری نیست. موارد دیگری هستند که نمره آیلتس شما رو به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهند. از این رو، شما از وقتی که چه به صورت خودآموز و چه زیر نظر یک استاد آموزش ببینید، باید رایتینگ‌های شما به طور دقیق مورد ارزیابی قرار گیرد و موارد زیر باید در نوشته‌های شما مورد بررسی قرار گیرد. به طور کلی رایتینگ شما در آزمون آیلتس از 4 جنبه مهم زیر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

Task Achievement  Lexical Resources  Coherence and Cohesion  Task Achievement 
 • توان دستوری خود را در نوشتن به رخ بکشید، برای این کار از جملات مرکب و ساده استفاده کنید.
 • خطاهای گرامری زیادی را مرتکب نشوید.
 • از علایم نگارشی به جا و به درستی استفاده کنید.
 • تلاش کنید بیش از 50 درصد جملات شما درست و بدون ایراد باشد.
 • در نوشته خود از واژگان متنوع استفاده کنید.
 • خلاصه و مرتبط بنویسید و حاشیه نروید.
 • کمتر از واژگان رایج و تکراری استفاده کنید. سعی کنید کالکیشن رو رعایت کنید.
 • تلاش کنید از لحاظ املایی و ساختاری نوشته شما مشکلی نداشته باشد.
 • پاسخ‌های خود را به صورت منطقی سازماندهی و بیان کنید.
 • ایده‌های خود را در متن به یک دیگر ارتباط دهید. درواقع، تکه‌های متن شما باید به کمک واژگان و عبارت‌ها به هم لینک شوند.
 • از رفرنس دادن‌ها برای ایجاد ارتباط بین بخش‌های مختلف نوشته خود استفاده کنید.
 • پاراگراف‌هایی معنی دار بنویسید که پاراگراف‌ها با همدیگر هماهنگ باشند.
 • منظور این است که شما تمام نیازهای و خواسته‌های مسئله یا موضوع نگارش را رعایت کنید.
 • یک هدف روشنی را بیان کنید.
 • یک لحن مناسبی را انتخاب کنید و در نوشتن کل متن، همیشه به آن لحن پایبند باشید.
 • در نوشتن باید نکته‌ها یا بولت‌هایی که ارایه می‌شود را در نظر بگیرید و در نوشته خود آن‌ها را بگونجونید.

 

با رعایت این موارد حداقل شما نمره 7 در رایتینگ آیلتس می‌گیرید. البته متغیرها و جزئیات دیگری هم در هستند که ممکن است نمره شما را در رایتینگ تحت تاثیر قرار دهد. که قطعا داشتن یک مصحح می‌تواند براتون مفید باشد و او این نکات را برای شما بیان کند.

 

در ادامه به صورت جزئی برخی از عوامل موثر در نمره رایتینگ آیلتس را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

1- انتخاب لغت

واژگان مانند مهره‌های یک اسکلت، ماهیت یک نوشته را می‌سازند. هر وقت، مهره‌ای نامناسب در ساختمان یک نوشته قرار بگیرد، قطعا نظم و زیبایی متن از بین می‌رود. شما وقتی در آزمون آیلتس شرکت می‌کنید، افرادی که قرار است نوشته شما را اصلاح کنند، نیتیو هستند. این یعنی، آن‌ها افرادی هستند که با یک نگاه متوجه می‌شوند متن در چه سطحی نوشته شده است. علاوه‌بر این، واژگان مناسب و نامناسب در برابر دید آن‍ها خودنمایی می‌کنند. اما در اینجا دو نکته است که ممکن است نمره شما را به طور منفی تحت تاثیر قرار دهد.

 • استفاده از لغات نامناسب: خیلی از داوطلبان واژگان درست و بجایی را در رایتینگ‌های خود به کار نمی‌برند و مشاهده این واژگان توسط مصححان رایتینگ آیلتس باعث از دست دادن نمره شما می‌شود.
 • استفاده از لغات پیشرفته و نمره بیار: شاید شما هم داستان افرادی که رایتینگ خیلی خوب نوشتند ولی نمره کمی گرفتند را شنیدیده باشید. در حقیقت این افراد رایتینگ را خوب نوشتند ولی از واژگان آماتور و ابتدایی استفاده کردند و واسه همین نمره رایتینگ آیلتس آن‌ها بین 6.5 و 7 شده است. اما اگر آن‌ها از واژگان حرفه‌ای و مناسب استفاده ‌می‌کردند شاید ورق بر‌می‌گشت و با نمره خیلی بالایی روبه‌رو می‌شدند.

تصحیح رایتینگ آیلتس فقط برای افراد آماتور نیست، حتی کسایی که در کار رایتینگ خوب هستند، بهتر است نوشته‌‌های خود را جهت تصحیح به افراده خبره و کاربلد بسپارند و از نکات مثبت و واژگان پیشنهادی آن‌ها یاد بگیرند و در این مهارت به خوبی رشد کنند.

بنابراین، رایتینگ‌های شما باید به مکرر توسط اساتید زبان اصلاح شود. چنانچه واژه‌ای بی‌ربط استفاده شده باشد، نسبت به آن آگاه شوید. حتی اگر واژه‌های باشد که شما نسبت به آن بی‌توجه بوده‌اید، به شما یادآوری می‌شود.

 2- املاء یا Spelling

املای نادرست در متنی که زبان آموزان می‌نویسند خیلی زیاد است. البته نباید خیلی نگران این باشید. تکنیک‌هایی هستند که شما می‌توانید کمی از مشکلات را تمام کنید. مثلا می‌توانید دفتر یادداشتی داشته باشید و کلماتی که همیشه آن را نادرست می‌نویسید، در آن دفتر ثبت کنید.

به هر وجه، ما در تصحیح رایتینگ آیلتس با تعداد زیادی خطای املایی مواجه می‌شویم. معمولا هنگام نوشتن شما به نحوه سازماندهی متن تمرکز می‌کنید و یا تمرکز شما بیشتر در انتخاب واژگان است و خیلی از مواقع فراموش می‌کنید که بعضی از کلمات را اشتباه نوشته‌اید. ساده‌تر بگم، شاید برای شما هم پیش آمده که به یک کلمه با املای غلط نگاه کنید و متوجه اشتباهتون نشید.

هنگامی که در خانه کار می‌کنید، می‌توانید از وب‌سایت‌های مفیدی مانند Grammarly به صورت رایگان استفاده کنید و به خطاهای املایی خود پی ببرید. امیدوارم با شنیدن این نکته ناامید نشوید؛ متاسفانه در روز آزمون رایتینگ آیلتس شما به اینترنت و سایر ابزارها دسترسی ندارید. پس باید در املا خیلی قوی باشید و هیچ خطای املایی نداشته باشید. یکی از فواید خدمات تصحیح رایتینگ آیلتس اعلام خطاهای املایی هستند. علاوه بر این در صورت ارتباط خطای املایی به نکات گرامری حتما این موارد ذکر می‌شود و شما دلیل خطای املایی خود را متوجه می‌شوید و این اصلاحیه‌ها باعصث می‌شود شما دیگر مرتکب اشتباه نشوید.

اگر تصحیح رایتینگ ایلتس را به اساتید زبان بسپارید، آن‌‍‌ها حتما از جنبه املایی هم نوشته شما را مورد بررسی و ویرایش قرار می‌دهند.

3- سازماندهی متن

هر وقت می‌گن که آزمون آیلتس 30 درصدش تکنیک و 70 درصدش دانش زبانی شماست. باور کنید. درواقع شما اگر ساختار مناسب (structure) را بدونید. 30 درصد راه رو رفته‌اید. متنی که برای Task 1 نوشته می‌شود، ساختار خاصی دارد که باید از آن خبر داشته باشید و آن را بارها و بارها تمرین کرده باشید. همچنین این حرف برای آزمون Task 2 رایتینگ آیلتس هم صدق می‌کند.

اما فراموش نکنید که ممکن است گاهی متن شما هم ساختار مناسبی نداشته باشد. در این صورت شما در آزمون رایتینگ نمره مطلوب را نمی‌گیرید. برای یادگرفتن این ساختارها بهتر است که در کنار یک استاد زبان آموزش ببینید و یا کتاب‌های آموزشی رایتینگ آیلتس را تهیه کنید و این ساختارها رو یاد  بگیرید.

شما وقتی از خدمات تصحیح رایتینگ آیلتس استفاده کنید؛ متن شما علاوه بر سازماندهی کل مطلب، از جنبه ساختار پاراگراف نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و برای شما جایگزین‌های مناسبی پیشنهاد می‌شود.

4- اشتباهات پرتکرار شما

برخی خطاها هستند که شما همیشه آن‌ها را انجام می‌دهید و نسبت به آن‌ها بی‌توجه هستید. شما وقتی برای چندین بار از خدمات ویرایش رایتینگ آیلتس استفاده کنید، یک استاد خوب به ان اشاره می‌کند.

5- همیشه برای بهتر شدن نکاتی هستند

ممکن است با ارائه فهرستی از توصیه ها جهت ارتقاء سطح نوشتار روبه‌رو شوید. درواقع، به کمک این توصیه‌ها شما می‌تونید پیشرفت کنید. بهتر است در بار که استاد برای شما پیشنهاد و توصیه یا نکته‌ای بیان می‌کند؛ آنرا با دقت در دفتر یادداشت خود وارد کنید و سعی کنید در رایتینگ‌های بعدی آن‌ها را به کار بگیرید. تکرار و تلاش برای به کارگیری این نکته‌ها باعث می‌شود شما در رایتینگ بهتر شوید. البته هرچقدر میزان پیشنهادها و توصیه‌ها به مرور کم‌تر می‌شود، نشان‌دهنده رشد خوب شماست. به عبارتی بعد از چند ماه تلاش و کوشش شما دیگر در نوشتن ماهر می‌شوید و نیازی به خدمات تصحیح رایتینگ آیلتس ندارید.

6- یک نظر کلی راجع‌به کار شما

تفسیر کلی اشکالات از دیدگاه مصحح بسیار کمک‌کننده خواهد بود. شاید با تفسیر مصحح یک دید کلی از وضعیت خود داشته باشید و برای بهتر شدن گام‌های مناسبی بردارید.

7- تخمین نمره در هر دو تسک

چیزی که شما به عنوان یک تازه‌کار در زمینه رایتینگ آیلتس نیاز دارید، علاوه بر یک بررسی همه‌جانبه تخمین نمره است. معمولا اساتید آیلتس تخمین بسیار نزدیک و دقیقی دارند. به عبارتی فعالیت چندین ساله در زمینه آموزش رایتینگ و شناخت همه جانبه آزمون رایتینگ به درستی نمره بالقوه شما را ارایه می‌کنند. این می‌تونه برای شما کمک کنه تا بدونید در چه سطحی هستید و برای بهتر شدن چیکار باید بکنید.

8- ارایه فهرستی از واژگان برای استفاده در تسک 2

واژگانی در انگلیسی هستند که عمدتا در بافت آکادمیک و خصوصا در تسک 2 قابل استفاده هستند. قطعا یادگیری و به کارگیری این واژگان کمک شایانی می‌کند. البته فراموش نکنیم که یادگیری این واژگان به شکل جزوه یا لیست اصلا مناسب نیست و در زبان اموز در بلند مدت آن را فراموش می‌کند. ولی اگر این لیست‌ها و واژگان در جای مناسب و در زمان مناسب ارایه شود، باعث تغییر در نگرش و توانش زبان اموز می‌شود.

 • ارائه فهرست آماری از توانایی زبان شما به همراه تنوع ساختاری و گرامری
 • ارائه حداقل دو نمونه از موضوع نگارش توسط دیگر داوطلبان آیلتس
 • پیگیری روند پیشرفت شما از زمان ارسال اولین نگارش تا زمان آزمون اصلی آیلتس در راستای کسب بالاترین بند در رایتینگ
 • بررسی تحلیلی و ارائه اطلاعات آماری در تصحیح رایتینگ آیلتس

چگونه زبان بخوانیم؟ 18 روش خَفَن زبان خواندن (100% موثر)

نظر دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

Call Now Buttonبرای رزرو کلاس تماس بگیرید.+9809369518618