تدریس خصوصی آیلتس در تبریز / سیر تا پیاز آزمون آیلتس در 2020

مدرک آیلتس خود رو گرفته‌ای؟

این سوالی‌ست که بارها از ما پرسیده می‌شود. درسته اخذ مدرک آیلتس یک کار اختیاری است. هر کسی مایل باشد می‌تواند نسبت به اخذ آن اقدام کند. ولی در برخی مواقع اخذ مدرک آیلتس یک اجبار می‌شود. آن هم زمانی است که شما تصمیم می‌گیرید در یک کشور دیگر اقامت بگیرید. مهاجرت به کشورهای دیگر و اخذ مدرک آیلتس در تبریز نسب به سال‌های دیگر زیاد  شده است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که برنامه سفر دارید و قصد دارید مدرک آیلتس بگیرید، می‌توانید از خدمات تدریس آیلتس تبریز آکادمی خانی نژاد استفاده کنید:

 • تدریس مهارت رایتینگ آیلتس
 • تدریس مهارت اسپیکینگ آیلتس
 • تدریس مهارت ریدینگ آیلتس
 • تدریس مهارت لیسینیگ آیلتس

مدرک آیلتس چه فایده‎‌ای دارد؟

معمولا ایرانی‌ها به دلایلی مثل کار، تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر به مدرک آیلتس نیاز پیدا می‌کنند. سفارت‌خانه یا آژانس مهاجرتی کشور مقصد نیز طبق مقررات کشور خود نیاز دارد که ثابت کند شما در زبان خاصی مهارت دارید. مدرک آیلتس هم دقیقا در همین جا به درد ما و شماها می‌خورد. 

علاوه بر مهاجرت مدرک آیلتس فواید دیگری هم دارد، مثلا در هنگام اخذ مدرک دکتری می‌توان از آن برای اثبات سطح پروفیشنسی استفاده کرد. 

هزینه آزمون آیلتس چقدر است؟

آپدیت اردیبهشت ماه 1400

در وب سایت رسمی IELTS آمده که هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس بین 215 تا 250 دلار متغیر است.

هزینه قطعی آزمون آیلتس = 250 دلار آمریکا + 15% مالیات بانک + کارمزد صرافی 

با قیمت زنده ارز در ایران(23,300 تومان)؛ حدود 5,825,000 تومان + 15 درصد + کارمزد صرافی هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس است. بنابراین شما هزینه ثبت نام را  نزدیک 6 و نیم میلیون در نظر بگید. 

(قیمت ها در تاریخ 01 اردیبهشت ماه 1400 بروزرسانی شد.)

در سال‌های قبل زمانی که هنوز نوسانات دلار به صورت جدی شروع نشده بود؛ سازمان سنجش کشور در یک اطلاعیه هزینه ثبت نام آزمون آیلتس را مشخص کرد. سنجش پیرو اطلاعیه مورخ 97/05/30 اعلام کرد که مراکز مجاز ثبت نام این آزمون می‌توانند از مبلغ 27.950.000 ریال به مبلغ 30.500.000 ریال معادل سه میلیون و پنجاه هزار تومان به عنوان هزینه ثبت نام اخذ کنند. البته در این اطلاعیه ذکر شده است که مبلغ باید به صورت علی الحساب اخذ شود. بنابراین با توجه به نوسانات ممکن است مبلغ نهایی تا زمان آزمون، تغییر کند. در صورت تغییر مبلغ ثبت نام آزمون آیلتس، مابه التفاوت به شرکت کننده اعلام می‌شود. 
با توجه به نوسان شدید در قیمت دلار که از تیر ماه 1399 شروع شده است و هنوز مشخص نیست چه زمانی قیمت دلار ثابت خواهد ماند، نمی‌تواند در مورد قیمت ثبت‌نام آیلتس اظهار نظر کرد. از این رو، تنها سازمان سنجش نرخ آن را تعیین می‌کند.

ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟ 

پاسخ به این سوال از منبع مقابل نوشته شده است: IELTS Test Format

اگر بخواهیم در مورد ساختار آزمون آیلتس صحبت کنیم. آزمون آیلتس 4 بخش ریدینگ (Reading)، لیسینینگ (Listening)، اسپیکینگ (Speaking) و رایتینگ (Writing) را دارد. 

همیشه سه بخش ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ در یک جلسه مورد سنجش قرار می‌گیرد و بین این سه بخش تنفسی وجود ندارد. آزمون اسپیکینگ (Speaking) را معمولا برای بعد از ظهر برنامه‌ریزی می‌کنند. البته این بخش را می‌توانند یک هفته بعد یا قبل از آزمون 3 بخش دیگر برگزار کنند. شما وقتی در آزمون آیلتس ثبت نام کردید، نمایندگی کشور شما، زمان و مکان برگزاری اسپیکینگ (Speaking) را مشخص می‌کند. 

 

1- آزمون لیسنینگ (Listening) در آیلتس

آزمون لیسنینگ (Listening) در آیلتس 30 دقیقه زمان دارد و شما 10 دقیقه بیشتر زمان در اختیار دارید که پاسخ‌ها را در پاسخ‌نامه وارد کنید. آزمون لیسنینگ در هر دو نوع یعنی آیلتس آکادمیک و آیلتس عمومی یکسان است. 

شما به 4 متن ضبط شده گوش می‌دهید که مونولوگ‌ها و مکالمه توسط تعداد زیادی از نیتیو اسپیکرها هستند. با توجه به محتوای صوتی که گوش دادید به یک سری سوالات پاسخ می‌دهید. این سوالات مهارت شما را در درک مفهوم کلی محتوای صوتی و یافتن پاسخ‌های جزئی در گفتگوی افراد می‌سنجد. همچنین توانایی شما در درک عقاید و گرایش‌های گوینده و قدرت درک گفتمان را مورد سنجش قرار می‌دهد. 

در این صوت‌های ضبط شما با لهجه‌های نیتیو زیادی آشنا می‌شوید و  فقط یکبار می‌توانید آن‌ها را گوش دهید. 

آزمون لیسنینگ (Listening) در آیلتس 4 بخش دارد

 • بخش اول: این بخش مربوط به مکالمه بین 2 نفر در یک بافت اجتماعی، مثلا در یک دفتر نمایندگی است.
 • بخش دوم: صحبت یا سخنرانی درباره یک موضوع اجتماعی مثل امکانات شهر 
 • بخش سوم: صحبت بین حداقل 4 نفر در یک محیط آکادمیک مثل دانشگاه یا موسسه که درباره یک موضوع گفتگو می‌کنند. 
 • بخش چهارم: گفتگو یا مکالمه درباره یک موضوع علمی، مثلا ارایه یک گفتگو علمی در دانشگاه 

تمرین‌های بیشتری را می‌توانید در سایت زیر پیدا کنید و به کمک آن‌ها در آزمون لیسینینگ (Listening) آیلتس موفق شوید. 

یادداشت: برای کسب مهارت بیشتر در این بخش می‌توانید از خدمات تدریس خصوصی آیلتس در تبریز استفاده کنید. 

2- آزمون ریدینگ (Reading) در آیلتس 

آزمون ریدینگ (Reading) آیلتس 60 دقیقه زمان می‌برد و 40 عدد سوال دارد. با انواع متفاوتی از سوالات مهارت ریدینگ (Reading) شما را می‌سنجند. که شامل مواردی مثل خواندن برای درک مطلب، خواندن برای درک مفهوم کلی، خواندن برای یافتن جزئیات، اسکیمینگ (منظور مهارت Skimming)، یافتن تفاوت دیدگاه بین نویسندگان، گرایش‌ها و اهداف است. 

بخش ریدینگ (Reading) در آزمون آکادمیک آیلتس

در آزمون آکادمیک آیلتس، 3 عدد متن طولانی را ارایه می‌کنند. که این متن‌ها توصیفی، استدلالی و تحلیلی هستند. متن‌ها اصل بوده و از کتاب‌ها، ژورنال‌ها و مجله‌ها برداشته می‌شود. این متن‌ها برای افراد غیر متخصص انتخاب می‌شود و برای کسانی که می‌خواهند در دوره‌های لیسانس و فوق لیسانس شرکت کنند؛ مناسب است. 

در این لینک می‌توانید متن‌های رایگانی را برای آشنایی با بخش ریدینگ پیدا کنید

یادداشت: برای کسب مهارت بیشتر در این بخش می‌توانید از خدمات تدریس خصوصی آیلتس در تبریز استفاده کنید. 

بخش ریدینگ (Reading) در آزمون عمومی آیلتس

بخش ریدینگ (Reading) در آزمون عمومی آیلتس 3 متن به همراه تسک دارد. برای پاسخ دادن شما باید متنی را که از روزنامه، تبلیغات، کتاب، کتاب راهنما را بخوانید. هر چیزی که ممکن است در زندگی روزمره در کشورهای انگلیسی زبان ببینید ممکن است منبع این بخش از آزمون باشد. 

 

 3- آزمون رایتینگ آیلتس (Writing) 

آزمون رایتینگ آیلتس 60 دقیقه زمان دارد.

 

آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک

آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک 2 تسک دارد که موضوعات هم معمولا موضوعات عمومی هستند. این قسمت برای سنجش مهارت افرادی است که قصد دارند در یک کشور خارجی در مقطع لیسانس، کارشناسی ارشد و حتی مقطع دکتری و دکتری تخصصی به ادامه تحصیل بپردازند.

تسک یک آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک | در این تسک به شما یک جدول، نمودار یا یک شکل گرافیکی ارایه می‌دهند و از شما می‌خواهند که این جدول یا دیاگرام را کلمات خودتان توضیح دهید. ممکن است از شما بخواهند که آمار موجود در جدول را مقایسه کنید و آن را شرح دهید، مثل فلان درصد با فلان درصد چه رابطه‌ای دارد؛ از شما می‌خواهند رابطه بین دو چیز را توضیح دهید یا یک رویداد و یا یک فرایندی را به زبان انگلیسی توضیح دهید.

تسک دو آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک | در این تسک از شما می‌خواهند در پاسخ به یک دیدگاه نسبت به یک موضوع انشاء بنویسید. یا یک مشکلی را بیان کنید و دو چیز را مقایسه کنید یا اصلا نظر خود را درباره یک موضوع بیان کنید.

در این لینک درباره تمرین‌های بیشتری درباره آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک بخوانید. 

 

آزمون رایتینگ آیلتس عمومی یا جنرال

در آزمون رایتینگ آیلتس جنرال هم مانند آیلتس آکادمیک 2 عدد تسک داریم. معمولا در رایتینگ آیلتس جنرال هم درباره موضوعات عمومی نوشته می‌شود.

تسک یک آزمون رایتینگ آیلتس جنرال | به شما شرایطی را توضیح می‌دهند و شما در آن شرایط قرار می‌گیرید و از شما می‌خواهند که در با نوشتن نامه انگلیسی در مورد یک اطلاعاتی درخواست کنید، یا با نوشتن یک نامه انگلیسی توضیح دهید که در چه شرایطی قرار دارید. نامه‌ها ممکن است در سبک شخصی، رسمی و غیررسمی باشد.

تسک یک آزمون رایتینگ آیلتس جنرال | در این تسک از شما می‌خواهند در پاسخ به یک دیدگاه نسبت به یک موضوع انشاء بنویسید. برخلاف رایتینگ آیلتس آکادمیک در رایتینگ آیلتس جنرال شما بیشتر به نظر شخصی خود تمرکز می‌کنید و نظرات خود را در این متن بیان می‌کنید.

 

اگر شما در خانه برای مهارت رایتینگ تمرین‌هایی انجام می‌دهید. می‌توانید نوشته‌های خود را جهت تصحیح رایتینگ آیلتس برای ما ارسال کنید. همکاران ما نوشته‌های شما را بررسی و تصحیح می‌کنند و شما از نمره تقریبی خود آگاه می‌شوید.

 

در این لینک درباره تمرین‌های بیشتری درباره آزمون رایتینگ آیلتس جنرال بخوانید. 

 

تدریس آیلتس در تبریز

با توجه به علاقه و درخواست زبان آموزان، آکادمی خانی نژاد می‌تواند به 3 صورت شما را در کسب نمره بهتر در ازمون آیلتس همراهی کنید:

 • تدریس گروهی آیلتس
 • تدریس خصوصی آیلتس

گفتنی است تمامی آموزش‌های آکادمی خانی نژاد، به صورت آنلاین و ویدیویی انجام می‌شود. بنابراین شما چه بخواهید از خدمات تدریس گروهی استفاده کنید و یا تدریس خصوصی لازم است که با تهیه لپ تاپ یا گوشی هوشمند بستر آنلاین لازم برای تدریس را فراهم کنید.

شاید برای شما سوال ایجاد شود که تدریس گروهی آیلتس چه فرقی با تدریس خصوصی آیلتس در تبریز دارد؟ در پاسخ به سوال شما باید گفت که در تدریس گروهی شما به جای کار با یک استاد زبان، برای هر مهارت استاد زبان ویژه‌ای خواهید داشت. به عنوان مثال استاد رایتینگ آکادمی خانی نژاد؛ جناب خانی نژاد هستند. یا برای مهارت رایتینگ استاد پرشور شما را همراهی خواهند کرد.

اما در تدریس خصوصی شما فقط یک استاد زبان انتخاب می‌کنید و همه مهارت‌های زبان را با او کار می‌کنید.

تدریس خصوصی آیلتس در تبریز

آکادمی خانی نژاد خدمات تدریس خصوصی آیلتس در تبریز را به صورت یک دوره در نظر گرفته است. این دوره شامل موارد زیر است.

 • 30 جلسه برای تمرین مهارت اسپیکینگ (Speaking)
 • 20 جلسه برای تمرین مهارت ریدینگ (Reading)
 • 15 جلسه برای مهارت لیسنینگ (Listening)
 • 10 جلسه برای آموزش مهارت رایتینگ (Writing) – تسک یک و تسک دو 
شما قبلا می‌توانستید این جلسات را هم در آموزشگاه و هم در محل کار یا محل زندگی خود سپری کنید. اما به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور و خصوصا وضعیت قرمز شهر تبریز؛ متاسفانه امکان تدریس حضوری نداریم؛ لطفا اصرار نکنید. جهت استفاده از خدمات آموزش خصوصی آیلتس در تبریز به صورت آنلاین با ما تماس بگیرید.  برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.  

مقالات خواندنی:

آموزش موزیکال زبان انگلیسی 

 

2 عدد نظر ثبت شده است
 1. […] خدمات تدریس خصوصی آیلتس در تبریز […]

 2. فائزه می‌‎گوید

  ممنون

نظر دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.