یادگیری کدام زبان زندگی من را متحول می کند؟

فهرست مطالب:

یادگیری کدام زبان زندگی من را متحول می‌کند؟

یادگیری زبان دوم و سوم در دنیای امروز رایج شده است. آموختن زبانی دیگر، غیر از زبان مادری و زبان رسمی(فارسی)، مزایای خیلی زیادی دارد. ما فرض را بر این گذاشتیم که شما از مزیت‌های آن باخبرید و با جدیدت و از روی علاقه قلبی تصمیم دارید که یک زبان یاد بگیرید. اما کدام زبان؟

ما در آکادمی خانی نژاد به 10 زبانی که زندگی شما را متحول می‌کند، اشاره می‌کنیم.

فقط به یاد داشته باشید که شما با این گامی که بر می‌دارید، یک سرمایه گذاری نیز شروع کرده‌اید. زمانی که برای یادگیری می‌گذارید، همان سرمایه شما هستند. پس در انتخاب زبان مورد علاقه خود دقت کنید، تا ضرر نبینید!

1- زبان انگلیسی

زبان انگلیسی اولین زبانی است که همه مردم جهان نسبت به آموختن آن دیدگاه مشترک دارند. اما چرا همه نظر یکسانی دارند؟

به من بگویید: کدام زبان را در جهان بیشتر از همه صحبت می‌کنند؟ زبان انگلیسی

اگر اگر در انگلستان یا یک کشور انگلیسی‌زبان متولد می‌شدید. شما یکی از 360 میلیون نفری بودید که زبان انگلیسی زبان مادری آن‌هاست. اگر قصد داری زبان انگلیسی یاد بگیری؛ شما یکی از نیم میلیارد نفری خواهید شد که زبان انگلیسی دومین زبان آن‌هاست.

چرا به انگلیسی زبان لینوگافرنکا می گویند؟

زبان انگلیسی در جای و جای این جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین جهت هست که به زبان انگلیسی، زبان میانجی Lingua Franca می‌گویند. 

تجارت: در تجارت اگر بخواهید فعالیت کنید، انگلیسی یار و یاور شما می‌شود. با هر کشوری، هر کالایی را مبادله کنید به انگلیسی نیاز خواهید داشت، شاید این نیاز وسیع به زبان انگلیسی100 سال دیگر وجود نداشته باشد. فعلا که انگلیسی زبان تجارت است! 
مسافرت: اگر سفر کردن را دوست دارید، قطعا راضی نخواهید بود، در بهترین جاهای توریستی دنیا، به سبب بلد نبودن انگلیسی، شیرینی سفر را به کام خود تلخ کنید و تجربه‌های جدید را در دوردست ببیند! این یک فاجعه است. پس انگلیسی یاد بگیرید و د رتمام سفر، در همه شهرها و جاذبه‌های توریستی زبان میانجی دنیا، کمک‌تان کند. 
روابط بین‌المللی: حتی اگر یک وزیر باشید، به یک دستیاری نیاز دارید که زبان طرف خارجی را برای شما ترجمه کند. اگر وزیر نیستید، چرا دستیار وزیر نباشید. این نکته برای ثابت شده است، که انگلیسی زبان مشترک در تعاملات و روابط بین المللی است. 

در مقایسه با زبان چینی، یادگیری زبان انگلیسی آسان است. همچنین قدرت روز افزون ایالت متحده آمریکا، برجسته بودن زبان انگلیسی را در آینده تضمین می‌کند. در نظر برخی از افراد، زبان انگلیسی هم سو با فرصت‌ها و زندگی باکیفیت است.

آمار متکلمان زبان انگلیسی از وب سایت fluentin3months.com

تعداد متکلم بومی: 371 میلیون
تعداد متکلم های غیر بومی: 611 میلیون
تعداد کل متکلم: 983 میلیون
خانواده زبان: زبان ژرمنی از زیرگروه زبان‌های هندواروپایی

به لطف قدمت و تاریخ بریتانیای کبیر و قدرت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ایالات متحده این زبان به زبان میانجی بودن خود ادامه می‌دهد. نام English به مردم ژرمنی برچسب می‌خورد، که در هزاره اول بعد از میلاد مسیح در بریتانیا ساکن شدند. به عبارتی آن‌ها این نام را از محلی به نام Anglen در آلمان شمالی به یدک می‌کشند. و آن‌ها این نام را به محلی که الان با نام انگلستان معروف است، گذاشته‌اند.

واژه‌ها و ساختار جملات در زبان انگلیسی شباهت خیلی زیادی به زبان‌های ژرمنی و آلمانی دارد. البته بخش عظیمی از واژه‌های زبان انگلیسی لاتین هستند. ارتباط آن با زبان فرانسوی هم به دلایل تاریخی و نورمان های فرانسوی زبان قابل توجیح است.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تبریز

اگر به یادگیری زبان انگلیسی علاقه‌مند هستید و شاید مهاجرت و تحصیل یکی از دلایل شما باشد. به هر حال ما در شهر تبریز میزبان شما در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی هستیم. خدمات تدریس خصوصی زبان در تبریز نیز برای افرادی هست که قصد دارند در خانه و محل کار خود یا در کلاس‌های خصوصی ما زبان انگلیسی را یاد بگیرند.

دیگر خدمات ما:خدمات تدریس خصوصی تافل در تبریز,خدمات تدریس خصوصی آیلتس در تبریز,خدمات تدریس خصوصی جی آر ای در تبریز,خدمات تدریس خصوصی تولیمو در تبریز,خدمات تدریس خصوصی‌ام سی اچ آر در تبریز,خدمات تدریس خصوصی کنکور زبان در تبریز,خدمات تدریس خصوصی‌ام اس آر تی در تبریز

2- زبان چینی

زبان چینی در تعداد متکلم مسلماً گوی سبقت را از زبان انگلیسی ربوده است. اینکه زبان چینی در این مقاله رنک #2 ماست، به سبب محبوبیت زبان انگلیسی در ایران و بخصوص شهر تبریز است.

باتوجه به آماری که در Ethnologue منتشر شده، زبان مادری حدود 1.2 میلیارد نفر از جمعیت جهان چینی است. به طور تقریبی حدود 1 میلیارد آن‌ها چینی ماندارین است. اما هیچ شکی نیست که این زبان باید در لیست 10 تایی ما می‌بود. اگر آرزو داری یک زبانی را یاد بگیری که از هر 6 نفر جمعیت جهان یک نفر به آن زبان صحبت کند، قطعاً چینی را انتخاب کن. زبانی که از هزاران واژه نگاشت یا لوگوگرام استفاده می‌کند.

آمار متکلمان زبان انگلیسی از وب سایت fluentin3months.com

تعداد متکلم بومی: 897 میلیون نفر
تعداد متکلم های غیر بومی: 193 میلیون نفر
تعداد کل متکلم: 1.09 میلیارد
خانواده زبان: گروه زبان‌های چینی-تبتی

وقتی به زبان چینی صحبت می‌شود؛ مردم فک می‌کنند که چینی فقط یک زبان است. درحالی که چینی مجموعه از زبان‌های مرتبط به هم است. که چینی ماندارین گروه اصلی و بزرگ بوده و زبان رسمی جمهوری خلق چین، تایوان و سنگاپور شناخته می‌شود.

اگر به دنبال کار و سرمایه گذاری هستی، بخوان!

چین کشوری است که 1.2 میلیارد چینی زبان دارد. برای آن‌ها و در کشور خودشان سرمایه گذاری کنید و سود کلانی بدست بیاورید. البته اگر جویای کار هم باشید، قطعا در چنین کشوری برای فرد متخصص که به زبان چینی هم مسلط است، کار پیدا می‌شود. در کشور ایران هم به دلیل کمبود متخصصان زبان چینی فرصت‌های شغلی بسیاری وجود دارد.

تدریس خصوصی زبان چینی در تبریز

ما در آکادمی زبان‌های خارجی خانی‌نژاد، این زبان را هم پوشش داده‌ایم. یکی از اهداف و برنامه‌هایی که دنبال می‌کنیم، تدریس خصوصی زبان چینی در تبریز است. 

3- زبان هندی

زبان‌های خیلی زیادی هستند که در هند مورد استفاده قرار می‌گیرد. که شاید این تعداد 1000 را رد کند. در حقیقت هند یکی از معدود کشورهایی است که زبان ملی ندارد. اما دو زبان انگلیسی و هندی زبان‌های رسمی کشور هند هستند؛ که حکومت از آن استفاده می‌کند. و نهایتا تنها زبانی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و ساکان هند از آن زیاد استفاده می‌کنند؛ زبان هندی است. 

خب! زبان هندی از کجا می‌آید و جایگاه آن در بین زبان‌های دنیا کجاست؟

خانواده‌های زبانی در هند 

هند کشوری است که از جنبه زبان بسیار غنی است. صدها زبان و صدها لهجه دیگری در هند وجود دارد، که تعدادی از آن ها کمتر از 100 نفر متکلم دارد. البته وجود تعداد زیادی زبان در یک کشور و تکلم آن در کشوری پهناور مثل هند، چیز غیر معمولی نیست. اما وجود خانواده‌های زبان متنوع خیلی عجیب است. 

زبان‌های هندواروپایی هند

حدود 78 درصد از مردم هند، با زبانی صحبت می‌کنند که به خانواده زبان‌های هندواروپایی متعلق است، گروهی که زبان انگلیسی هم متلق به آن است. با این حال این دو زبان در یک زیر گروه جای نمی‌گیرند. زبان‌های هندی بخش از زبان‌های هندوایرانی هستند. که زیر گروهی به نام زبان‌های هندوآریایی تشکیل می دهند. 

قدیمی‌ترین زبان هندوآریایی را زبان ( Vedic Sanskrit) شناخته‌اند. که آن را به هزاره اول قبل از میلاد مسیح اختصاص می‌دهند. 

زبان‌های هندوآریایی هند به شرح زیر هستند: 

زبان هندی: (همراه با اردو بیش از 590 میلیون متکلم دارد.)

زبان بنگالی یا زبان بنگال: حدود 205 میلیون متکلم که بیشتر در ایالت بنگال در غرب هندوستان و ایالت آسام هستند.

زبان پنجابی:  (100 میلیون متکلم)

زبان ماراتی: (75 میلیون نفر) در مهاراشترا و گوا صحبت می‌شود.

زبان گوجراتی: (50 میلیون) در گوجرات و قلمروهای فدرال (اتحاد) دامان و دیو، دادرا و نگار حوالی سخن گفته است.

زبان مادری مهاتما گاندی چه بود؟زبان گوجراتی  

Bhojpuri (40 میلیون) در اوتار پرادش، بیهار و جارخند صحبت می‌شود. 

زبان مایتلی: (35 میلیون) در بیهار و جارکند سخن گفته است

زبان ادیا: (35 میلیون) در اودیسه، بنگال غربی، جارخند، چاتیتسگره و آندرا پرادش صحبت می‌شود.

زبان رواری: (30 میلیون) در راجستان، گجرات و هاریانا صحبت می‌شود.

زبان سندی: (25 میلیون) در گجرات و مهاراشترا و استان سند پاکستان صحبت می‌شود.

زبان آسامی: (24 میلیون) در آسام (شهرت چای) و آرانچال پرادش صحبت می‌شود. 

زبان راجستانی:  (20 میلیون) در راجستان، مادایا پرادش، گجرات، پنجاب و هریانا صحبت می‌شود.

زبان Rangpuri: ( پانزده میلیون) در آسام و بنگال غربی صحبت می‌شود.

زبان  Bishnupriya:  (دوازده میلیون) بیشتر در آسام و Tripura صحبت می‌شود.

دیگر زبان‌های مربوط به لیست 10 تایی

4- زبان اسپانیایی

5- زبان عربی

دلایل زیادی ممکن است شما را به یادگیری زبان عربی تشویق کند. به چند مورد اشاره می کنیم.

۱_ عربی زبان قرآن

کسی که زبان عربی یاد می گیرد، قرآن را درست می خواند و درک مطلب او بسیار عالی می شود. در واقع ترجمه هایی که از قران ارایه می شود، آن طوری که باید نمی تواند مفهوم را برساند. اما اگر شما زبان قران را بدانید، مفاهیم و پیام های آسمانی را درست درک می کنید و از خواندن قران لذت می برید.

۲_ تجارت در کشورهای عربی

کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، به علت دارا بودن ذخایر نفت و گاز فرصت های تجاری زیادی را براورده کرده است. من خیلی از افراد را می شناسم که عرب نیستند ولی به سبب آشنایی به زبان عربی، درآمد های کلانی را بدست می آورند.

۳_ سفر به کشورهای زیارتی

خانه خدا در مکه یکی از مقصد های محبوب مسلمانان است. حضور در این شهر مقدس و داشتن مهارت مکالمه زبان عربی به شما اعتماد به نفس و آرامش خاطر می بخشد.

شهر های زیارتی در عراق و سوریه نیز یکی از دیگر از مقاصد مسلمانان است. آشنا بودن به زبان عربی فرصت تجارت در این شهر های زیارتی را نیز برای شما ممکن می کند.

۴_ ترجمه از زبان فارسی به زبان عربی و بلاعکس

ایرانی در همسایگی کشورهای عربی قرار دارد. ایران با این کشورهای ارتباطات سیاسی تجاری و فرهنگی در هم تنیده دارد. از این رو نیاز بسیار زیادی برای ترجمه احساس می شود. چنانچه شما این زبان به خوبی یاد بگیرید و از اصول ترجمه خبر داشته باشید، می توانید برای خود یک شغل پاره وقت درست کنید. سپس به صورت فریلنسری برای شرکت ها و آژانس های ترجمه کار کنید.

۵_ تولید محتوا به زبان عربی

وب سایت های ایرانی که قصد دارند با عرب زبانان ارتباط برقرار کنند. به محتوای با زبان عربی نیاز دارند. شما می توانید جز افرادی باشید که محتوای علمی و غیر علمی را برای عرب زبان ها تولید کنید.

6- زبان پرتقالی

7- زبان بنگالی

8- زبان روسی

9- زبان فرانسوی

10- زبان ژاپنی

زبان یکی از مهارت‌های لازم برای موفقیت است. جالب است که اگر مزایای یادگیری زبان را بدانید؛ برای شروع یک لحظه هم تعلل نمی‌کنید.

و امروز باید به شما تبریک بگوییم که با آکادمی ما آشنا شده‌اید. ما در آکادمی زبان‌های خارجی خانی نژاد به روش منحصر به فردی زبان انگلیسی را آموزش می‌دهیم. شاید بارها در کلاس‌های خشک زبان نشسته‌اید که معلم به زبان انگلیسی صحبت می‌کند و شما بدون این که متوجه شوید گوش می‌دهید. چون به این نوع کلاس‌ها معتقد نیستید، شاید چیزی هم یاد نمی‌گیرید. اما ما برای آن هستیم که شما چیزی یاد بگیرید. ما راهنما و یار زبان انگلیسی شما هستیم.

خدمات تدریس خصوصی زبان در تبریز برای تبریزی‌های عزیز

برای افرادی که علاقه دارند در تبریز و شهر خودشان از خدمات تدریس خصوصی زبان استفاده کنند می‌توانند از آکادمی زبان انگلیسی خانی نژاد کمک بگیرند.

چرا انگلیسی را در کلاس‌های خصوصی یاد بگیریم؟

کلاس‌های خصوصی زبان برعکس کلاس‌های عمومی محیطی آرام دارند. به علت عدم حضور دانش آموزان شلوغ و حاشیه‌ای آموزش مؤثر و تمرکز کلاس بیشتر است.

دلایل زیادی وجود دارد که ثابت می‌کنید چرا تدریس خصوصی زبان در تبریز بهتر است و ما در مقاله‌ی زیر به آن پرداخته‌ایم:

تدریس خصوصی فرانسوی در تبریز

زبان فرانسوی دومین زبانی است که آکادمی خانی نژاد در تدریس آن تخصص دارد. به جهت آشنایی با تدریس خصوصی زبان در فرانسه و دیدگاه ما نسبت به آموزش زبان فرانسوی مقاله زیر را بخوانید.

تدریس خصوصی آلمانی در تبریز

تدریس خصوصی زبان آلمانی هم از دیگر زبان‌های موسسه آموزش زبان خانی نژاد است. ما اساتید مجرب زبان آلمانی را گرد هم آورده‌ایم.

تدریس خصوصی زبان ارمنی در تبریز

با توجه به حضور ارمنی زبان‌های عزیز در تبریز ما خوش حالیم که می‌توانیم خدمان تدریس خصوصی زبان ارمنی را برای زبان آموزان فراهم کرده‌ایم.

تدریس خصوصی زبان اسپانیایی در تبریز

اگر بخواهیم بعد از انگلیسی زبان دیگری را یاد بگیرید، پیشنهاد ما زبان اسپانیایی است. این زبان یکی از زبان‌های پر مخاطب جهان است.

تدریس خصوصی زبان عربی در تبریز

زبان عربی یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیاست. قواعد پیچیده آن در بین زبان‌ها برجسته است. اگر دوست دارید این زبان سخت و زیبا‌ را در تبریز بیاموزید، با ما تماس بگیرید.

منبع: https://www.babbel.com/en/magazine/the-10-most-spoken-languages-in-the-world/

3 عدد نظر ثبت شده است
 1. چگونه زبان بخوانیم؟ (نکاتی برای اجرا در خانه) | تدریس خصوصی زبان در تبریز

  مطلب بسیار عالی بود. خیلی ممنون از روش های زبان خواندن که بهم یاد دادین.

 2. financial news می‌‎گوید

  Tremendous things here. I am very happy to peer your article.
  Thank you a lot and I am having a look ahead to touch you.
  Will you kindly drop me a e-mail?

  1. admin می‌‎گوید

   yes why not.

نظر دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

Call Now Buttonبرای رزرو کلاس تماس بگیرید.+9809369518618