آموزش موزیکال زبان انگلیسی برای کودکان با کارتون انگلیسی

والدین محترم،

  • کی دوست داره فرزند خوردسال خود را به کلاس زبان بفرسته؟
  • کی دوست داره از آوان کودکی بچه خود را تحت فشار تدریس زبان قرار بده و او را از همان ابتدا از نشستن در کلاس زده کنه؟
  • آیا مطمئنید که آموزشگاه زبان برای سن بچه شما مناسب است؟

این در حالی است که بچه‌ها برای رشد به یک محیط آرام و گرم نیاز دارند، که والدین دلسوز آن‌ها کنارشان بوده و آن‌ها را آموزش دهند. بنابراین اگر از آن خانم‌ها یا پدرهای پرانرژی و باروحیه هستید پیشنهاد می‌کنیم، آموزش زبان انگلیسی را هم مثل سایر آموزش‌های مربوط به مهارت‌های زندگی، خودتان در خانه‌تان مدیریت کنید. 

در این‌صورت نه در خیابان‌ها زمان باارزشتان را در ترافیک هدر می‌دهید، و نه فرزند دلبندتان را در مجاور هوای آلوده و دود ماشین‌ها قرار می‌دهید.

با فرض بر این که قبول کنیم، بچه‌ها مثل ما بزرگ‌ترها زبان یاد نمی‌گیرند. با روش آموزش موزیکال زبان انگلیسی، بچه‌ها زبان انگلیسی را آسان یاد می‌گیرند؛ از‌این‌رو:

مطمئن‌ترین راه = آموزش موزیکال زبان انگلیسی برای کودکان  است.

اما چه چیزی را به بچه‌ها آموزش دهیم؟

خب، خوبی مدرسه رسمی اینه که، دور هم می‌شینند و با اسناد بالادستی، تصمیم می‌گیرند که چه چیزی را به بچه‌های ما آموزش دهند. اما ما چه کنیم؟ 

درست است که می‌خواهیم فرزند ما انگلیسی را خوب متوجه بشود و آن را خوب صحبت کند و می‌دانیم که راه آن آموزش موزیکال زبان انگلیسی برای کودکان است. اما محتوا چه چیزی باشد؟ 

آموزش موزیکال زبان انگلیسی برای کودکان با کارتون انگلیسی
آموزش موزیکال زبان انگلیسی برای کودکان با کارتون انگلیسی

آیا تا به حال محتوا هم دغدغه شما بوده است؟ 

اگر فرض کنیم با نمایش کارتون انگلیسی بخواهید به فرزند خود انگلیسی آموزش دهید، کدام کارتون را انتخاب می‌کنید. کارتون « Sesame Street» یا «WordGirl»؟ کدامیک را انتخاب می‌کنید. خودتان کدامیک را دوست دارید؟

آیا می‌دانستید که در کنار آموزش موزیکال زبان به بچه می‌توان مهارت‌های زندگی هم یاد داد؟

و چه بهتر است، آموزشی که غیر مستقیم و از روی تجربه خود بچه باشد. شما با یک تیر دو نشان خواهید زد. زبان انگلیسی برترین زبان دنیا است، نه از جهت زیبایی و دستور زبان آن، بلکه یک زبان بین المللی است. ما در مقاله « یادگیری کدام زبان زندگی من را متحول می‌کند.» بیشتر در این مورد صحبت کرده‌ایم.

اما بیایید از موضوع خارج نشویم. ما 2 هدف داریم:

  • اولا دوست داریم فرزند ما زبان انگلیسی را با روشی یاد بگیرید که از آن زده نشود و حتی مثل بازی کردن، لذت ببرد.
  • دوما دوست داریم که فرزند ما در کنار زبان انگلیسی مهارت‌های زندگی نیز یاد بگیرد. مثلا یاد بگیرد که چرا باید هر روز مسواک بزند، و چگونه مسواک بزند؟ یا چگونه موهای خود را شانه بزند! و یا با آداب بازی کردن با هم سالان خود را یاد بگیرد و خیلی از مهارت‌های دیگر.

نتیجه گیری تا اینجا:

ما متوجه شدیم که بچه‌ها متفاوت‌تر از بزرگسالان زبان یاد می‌گیرند. تدریس گرامر و نشاندن بچه‌ها روی صندلی‌های خشک جواب نمی‌دهد. شما با خواندن مقاله «آموزش زبان انگلیسی برای کودکان» به این حرف ما می‌رسید و این برای شما ثابت می‌شود که بچه‌ها ابتدا با گوش دادن (Listening) زبان فرا می‌گیرند. به همین سبب و با مطالعه روش‌های تجویزی متخصصان آموزش زبان، روش « آموزش موزیکال زبان انگلیسی برای کودکان» را انتخاب کردند. 

لهجه کدام کشور؟ 

برتیش یا امریکن؟

در دنیای آموزش زبان انگلیسی، با آن همه حرف درباره «جهانی شدن»، «دهکده جهانی»، «برابری زبان‌ها»، «برابری فرهنگ‌ها» و خیلی از برابری‌ها و تمایزنگذاشتن‌های دیگر به این رسیدیم که: هدف اصلی یادگیری زبان برقراری ارتباط است. 

زبان را یاد می‌گیریم تا «ارتباط برقرار کنیم» از این رو، لهجه امریکن یا بریتیش داشتن، بین صاحب‌نظران رنگ باخته است. پس لزومی ندارد، به امریکن بودن یا برتیش بودن لهجه فرزندمان حساسیت نشان دهیم. به جای این کار بیایید، امروز و فردا نکنیم و کاری که مدت‌هاست به آن فکر کرده‌ایم را اجرایی کنیم.

اما قبل از این کار بیایید 2 مسئله مهم دیگر راه نیز حل کنیم. 

فرهنگ کدام کشور

عراق یا عربستان، آذربایجان ایران یا جمهوری آذربایجان، کانادا یا استرالیا؛ همه این جفت کشورها از یک زبان استفاده می‌کنند. ولی فرهنگ و بینش آن‌ها یکی نیست!

اگر یادتان باشد، در اول مقاله گفتیم که، شما ضمن آموزش انگلیسی می‌توانید فرزند خود را با آداب و رسوم و اندیشه یک کشور یا یک فرهنگ آشنا کنید.

دوست دارید، فرزند دلبندتان در آینده مجذوب آمریکایی‌ها باشد یا کانادایی‌ها؟ کدامیک؟ خودتان کدامیک را می‌پسندید؟

در این انتخاب فرزند شما نمی‌تواند نقشی ایفا کند. بهتر است خودتان تصمیم بگیرید. ولی اگر از ما بخواهید، توصیه می‌کنیم که این طور فکر نکنید. هر اندیشه و فرهنگی یک گنجینه است.

سوال: خیلی از والدین ترس کاملا منقطی آزارشان می‌دهد. که نکند فرزند من فرهنگ من را فراموش کند! و دوستان و آشنایان مرا به علت «فراموش کردن فرهنگ و زبان مادری بچه» سرزنش کنند؟

جواب: شما در این جا به یک دو راهی می‌رسید. انتخاب بین «زبان مادری یا زبان انگلیسی» یا «زبان مادری و زبان انگلیسی» کدامیک را انتخاب می‌کنید. دقت کنید، اگر انتخاب شما فقط آموزش زبان انگلیسی باشد، فامیل شما حق دارد، از شما انتقاد کند. اما اگر شما بینشی متفاوت ضمن ارزش دادن به زبان مادری بچه، شرایط یادگیری انگلیسی را برای بچه فراهم کنید. آینده بچه را می‌سازید و مورد تشویق اطرافیان خود قرار خواهید گرفت.

آموزش موزیکال زبان انگلیسی برای کودکان با کارتون انگلیسی
آموزش موزیکال زبان انگلیسی برای کودکان با کارتون انگلیسی

ولی رینج سنی مهم‌ترین فاکتور در آموزش زبان برای بچه‌ها است!

قطعا هر محتوا و موضوعی مناسب یک بچه 3 ساله نیست. یک بچه 8 ساله از محتوای موزیکال یک بچه 4 ساله خوشحال نمی‌شود و به آن توجه نمی‌کنید. پس بدانیم که چه محتوایی را به بچه خودمان انتخاب کنیم.

خودمان هم در کنار بچه‌هایمان زبان انگلیسی یاد بگیریم

محتوایی آموزشی که برای بچه‌ها آماده می‌شود، زبان ساده دارد. با زبان روشن و استانداری آموزش می‌دهد و حتی متخصصان زبان فرانسوی و اسپانیایی همیشه به زبان آموزان خود کارتون بچه‌ها را سفارش می‌کنند. پس ما هم در کنار فرزندمان زبان انگلیسی را باری دیگر با انگیزه بیشتر یاد می‌گیریم و این بین شما و فرزندتان خاطره می‌شود. 

نکته: بزرگ‌تر‌ها بهتر از بچه‌ها یاد می‌گیرند. این را خودتان خواهید دید. پس برای یادگیری شما والدین عزیز هم دیر نیست.

ما چه چیزی برای شما آماده کرده‌ایم:

ما با در نظرگرفتن رینج سنی و سطح زبان، برای بچه‌ها بسته آموزش موزیکال زبان انگلیسی آماده کرده‌ایم.

هنوز بهترین بسته آموزش زبان برای بچه‌ها طراحی نشده است. کسی هم نمی‌تواند مدعی تولید بهترین بسته آموزشی برای بچه‌ها را داشته باشد. از این رو، ما نخواستیم کاری ارایه دهیم که همراه با خطا باشد. بنابراین تصمیم گرفتیم از محتوای اورجیتال استفاده کنیم. محتوای اورجینال در این متد آموزشی، کارتون‌های موزیکال انگلیسی است. ما آمدیم تمام کارتون‌های موزیکال انگلیسی را دسته بندی کردیم.

آن‌ها را با توجه به رینج سنی دسته‌بندی کردیم. شما با خیال راحت می‌توانید این کارتون‌ها را در زیر بررسی کنید. هر کدام را که برای فرزند خود مناسب دیدید؛ می‌توانید سفارش دهید.

چیزی که بسته‌های آموزش موزیکال زبان برای کودکان را متمایز می‌کند

1- کتابچه فیلم‌نامه یا نمایش‌نامه کارتون‌ها

در یک اقدامی جالب متن تمامی این کارتون‌های آموزشی را به صورت یک کتابچه درآوردیم. تصاویر شخصیت‌های کارتونی را ترسیم کرده‌ایم. تمرین‌هایی را نیز برای بچه‌ها در نظر گرفته‌ایم.  تا شما این کتابچه را همراه خود داشته باشید و نکات آموزشی را با بچه‌های خود مرور کنید.

2- هزینه بسیار مناسب بسته آموزش زبان برای کودکان

این پکیج‌های آموزشی با زحمت بسیار زیادی تهیه و طراحی شده‌اند. اما با توجه به علاقه آکادمی خانی نژاد نسبت به آموزش کودکان از راه دور شما آن را به قیمت بسیار مناسب می‌توانید تهیه کنید. با این کار از هزینه‌های خود کم می‌کنید؛ چرا که اگر برای فرزند خود معلم خصوصی بگیرید و یا او را به کلاس زبان بفرستید باید کلی هزینه کنید. 

3- پشتیبانی 6 ماهه آموزشی 

در حین آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با استفاده از محتوای موزیکال ممکن است مشکلات و سوالات زیادی داشته باشید. البته ما به بسیاری از این سوالات در پیکج آموزشی توضیحاتی نوشته‌ایم. ولی ممکن است سوالات شما شخصی بوده باشد؛ در این صورت می‌توانید با کد اختصاصی خودتان به شماره موجود در پکیج پیامک ارسال کنید، کارشناسان آموزشی ما به زودی با شما تماس گرفته و به سوالات شما پاسخ می‌دهند و شما بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانید از مشاوره آن‌ها بهرمند شوید.