چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ [سریع و در خانه]

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

این چندمین بار است که سوال «چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟» به ذهنتان می‌آید؟ نگران نباشید، نه زمان دیر شده است و نه شما پیر شده‌این. اتفاقا این تصمیم سرنوشت شما را تغییر می‌دهد.

کمتر کسی به خودش این اعتماد را دارد که یک مهارت جدید یاد بگیرد و خودش را در بین دوستان و رقیبانش متمایز کند. تبریک می‌گوییم به شما.

و شما خوش شانس هستید که امروز تصمیم باارزش شما آخرین کلنگ را برای رسیدن به گنج گران‌بها و پولساز زبان انگلیسی می‌زند. با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم که چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم. 

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ [سریع و در خانه]
چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ [سریع و در خانه]

ما به 10 ابزاری اشاره می‌کنیم که به شما انگلیسی یاد می‌دهد: 

اولین ابزار – با کتاب‌های خودآموز چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

اولین ابزاری که می‌تواند به داد شما برسد کتاب‌های خودآموز است. شما در یکی از سطح‌های زیر قرار دارید:

  1. مبتدی
  2. متوسط
  3. پیشرفته 
یادداشت: امروز در دنیا [سال 2020]؛ هنوز هم بهترین استراتژی یادگیری زبان تقسیم بندی این دانش به 4 مهارت Listing [شنیداری]؛ Speaking [گفتاری]؛ Reading [خواندن]؛ Writing [نوشتاری] است.
توجه: آن‌ عزیزانی که چند صباحی به در آموزشگاه زبان شرکت‌کرده‌اند؛ دقیقا می‌دانند منظور ما چیه. حتی اگر شما یک دهه 80ای باشید بهتر می‌دانید که منظور از این 4 مهارت یعنی چه.  برگردیم به مقاله!

 سطح شما هر چه باشد، برای آن سطح کتاب‌های خودآموز بسیار خوبی در بازار یافت می‌شود. که ما امروز بهترین منابع خودآموز زبان را برای شما معرفی خواهیم کرد. پس کمی صبور باشید تا آن موقع!

اولین مهارتی که  باید برای آن زحمت بکشید، مهارت Listing [شنیداری] است. دیدید

این حرف رو آویزه گوشمون کنیم: بچه وقتی به دنیا می‌آد؛ هیچ چی نمی‌گه! نه این که زبان نداشته باشه؛ بلکه، هنوز دیتابیس مغزش خالیه، چیزی تو ذهنش نیست که اونو تلفظ کنه. پس ما هم در زبان انگلیسی مثل بچه‌ها هستیم. دیتابیس ما خالیه! پس باید با گوش دادن به انگلیسی کارمان را شروع کنیم.

اگر مبتدی هستید؛ یعنی هیچ چیزی از زبان انگلیسی بلد نیستید؛ در این صورت باید منابع صوتی را پیدا کنید که مخصوص مبتدی‌هاست. ما پیشنهاد می‌کنیم اول یکی از کتاب‌های صوتی، تصویری بخوانید. سری کتاب‌های Family and Friends را بخرید. این کتاب‌ها CD دارند و مخصوص بچه‌هایی است که تازه می‌خواهند زبان یاد بگیرند. اگر جوان هستید نگران این نباشید که کتاب بچگانه است و برای شما بخندند؛ زبان کتاب بچه‌ها ساده، سلیس و روان است. 

در کنار این کار منابع آموزش موزیکال زبان انگلیسی را تهیه کنید و با سلیقه از آن منابع استفاده کنید.

اگر سطح دانش زبان شما متوسط است؛ شما می‌توانید کارتون‌های انگلیسی ببینید. در ماهواره کانال‌های هستند که 24 ساعت کارتون انگلیسی پخش می‌کنند. اگر اهل کارتون نیستید؛ از سری کتاب‌های امریکن فایل American English file بخرید. نترسید که لهجه این کتاب فقط آمریکایی باشد؛ خیر، همه لهجه‌ها در این کتاب پوشش داده شده است.

این کتاب نیز CD دارد و به طور تخصصی به همه آن 4 مهارت پرداخته است.

اگر سطح شما حرفه‌ای است؛ 

کتاب خودآموز برای شما در سطح حرفه‌ای بسیار متنوع است. اما ما کتاب خودآموز complete IELTS bands 6.5-7.5 را پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب نیز CD دارد و به طور تخصصی به همه بخش‌ها اعم از لیسینیگ، ردیدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ پرداخته است.

بهترین منبع خود آموز برای یادگیری لغت انگلیسی:

برای یادگیری لغت از کتاب‌ Oxford word Skills استفاده کنید، که این کتاب برای هر 3 سطح موجود است:

بهترین منبع خود آموز برای یادگیری لغت انگلیسی
بهترین منبع خود آموز برای یادگیری لغت انگلیسی
  • سطح مقدماتی = Oxford word Skills (Basic)
  • سطح متوسطه = Oxford word Skills (Intermediate)
  • سطح پیشرفته = Oxford word Skills (Advanced)
چگونه لغت زبان که یاد گرفتیم هرگز یادمان نرود؟ هیچ راهی برای یادگیری موثر لغت انگلیسی نیست؛ مگر که آن را در داخل جمله یاد بگیرید. حفظ کردن لغت‌ها هیچ کمکی به حال شما نمی‌کند. از ما به یاد داشته باشید؛ هر لغتی را که تازه یاد می‌گیرید؛ اگر قصد دارید یاد بگیرید در دفترتان بنویسید، تلفظ آن را با فونوتیک بنویسید؛ یک جمله بنویسید که آن لغت جدید در آن جمله معنایش را نشان دهد، سپس برای آن واژه جدید هم‌معنی و متضاد [اگر بود] بنویسید. در نهایت نوع کلمه را هم مشخص کنید. اگر فعل است [Verb]؛ اگر اسم است[Noun]؛ اگر صفته[Adj]؛ اگر قیده[Adv] اگر حرفه[Prop] و … بنویسید. 

دومین ابزار – با فیلم و سریال چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

یادگیری زبان با فیلم روش امروز نیست؛ بلکه دهه 60ای‌ها و دهه 70ای‌ها با این روش انگلیسی یاد گرفتند. روش آن‌ها خیلی ساده بود و دو دسته بودند. هر دو گروه با زیرنویس فیلم می‌دیدند.

اگر شما مبتدی هستید؛ مثل گروه اول باشید. فیلم و سریال‌های زبان اصلی رو با زیرنویس فارسی ببینید.

اگر شما دیگه تازه کار نیستید؛ لطفا از این به بعد فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی را با زیرنویس انگلیسی ببینید. کافیست گوگل کنید English subtitle for [نام فیلم و سریال].

اگر سطح زبان شما حرفه‌ای شد، قبل از دیدن فیلم یا سریال، نمایش نامه را فیلم نامه را به گوگل کردن Script + [نام فیلم و سریال] دانلود کنید و یه نگاه بندازید. لغت‌ها، سلنگ‌ها، ایدیوم‌ها، فریزالورب ها رو همشو با دیکشنری معنیشو دربیارین و مثل یک زبان آموز حرفه‌ای عمل کنید.

چرا از فیلم و سریال خوشتان نمی‌آید؟ آیا کسی هم هست که عاشق فیلم و سریال نباشه؟ متاسفانه یا خوشبختانه خیلی‌ها هستن که دیدن فیلم و سریال بیزارن. چون فیلم خوب نمی‌بینن. سریال خوب نمی‌شناسن. همیشه امتیاز فیلم‌ها رو چک کنید و آن‌هایی را ببینید که در سایت IMDb امتیاز بالای 8 دارند.

سومین ابزار – با سیم بی simbi چگونه زبان یاد بگیریم؟

با سیم بی simbi چگونه زبان یاد بگیریم؟
با سیم بی simbi چگونه زبان یاد بگیریم؟

روزی و ساعتی را تصور کنید که با یک انگلیسی زبان صحبت می‌کنید. دور نروید، منظور ما یک معلم انگلیسی زبان که زبان انگلیسی زبان مادری او هست. فقط شما نیستید که آرزوی این مکالمه یا تدریس خصوصی را داشته باشید. من هم یک روزی این آرزو رو در سر داشتم. اما الان به لطف شبکه اجتماعی Simbi آرزوی صحبت با یک انگلیسی زبان برای من خاطره شده است.

با سیم بی simbi چگونه زبان یاد بگیریم؟
با سیم بی simbi چگونه زبان یاد بگیریم؟

من به لطف این اپلیکیشن بدون پرداخت یک قران تونستم با یک معلم زبان انگلیسی اهل کانادا ویدیو کانفرنس داشته باشم. حتی با یک معلم انگلیسی زبان از نیویورک.

برای ثبت نام و استفاده از simbi چیکار کنم؟

برای ثبت نام در سیم بی کافیست روی لینک زیر کلیک کنید. simbi در ابتدا به شما پول سیم بی رایگان می‌دهد. با اون پول فرصت آن را دارید که با چند معلم انگلیسی زبان صحبت کنید. اگه پروفایلتون رو کامل کنید پول بیشتری می دهد. حتی اگه با لینک ما ثبت نام کنید 25 تا پول سیمبی بیشتری بهتون خواهد داد. موفق باشید.

لینک ثبت نام در Simbi

سرنخ: با ورود به simbi از استاد انگلیسی زبان خود بپرسید: چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ قطعا پاسخ و راه‌حل او شما را شگفت زده می‌کند.

چهارمین ابزار – 

به زودی می‌گیم چیه.

نوبت شما

اگر شما هم ابزار خوبی می‌شناسید لطفا معرفی کنید.

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

https://www.ecenglish.com/en/101-ways-to-learn-english

مقاله پربازدید ما: چگونه زبان بخوانیم؟ 18 روش خَفَن زبان خواندن (100% موثر)

No Comments
  1. […] چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ [سریع و در خانه] […]

نظر دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.