نحوه تدریس زبان انگلیسی به دانش آموزان خردسال

How to Teach English to Young Learners

 نحوه تدریس زبان انگلیسی به دانش آموزان خردسال

 آماده سازی خردسالان  برای فراگیری شگفتی‌های زبان نیازمند صبر و خلاقیت بسیار زیادی است. اگر به عنوان کودک و بزرگسال دوره‌های کلاس‌های آموزش زبان را گذرانده باشید، متوجه شده‌اید که دروس‌های شما چقدر می‌تواند متفاوت باشد.

دانستن چگونگی تدریس انگلیسی به دانش آموزان خردسال یک موضوع کاملاً متفاوت است.

 آموزش انگلیسی به  خردسالان نیازمند تناسب لطیفی از بازی و فعالیت است. 

اگر چه بیست بار نوشتن صرف فعل راه حل موثری برای یادگیری بزرگسالان (افراد بالغ) است اما وادار کردن دانش آموزان ابتدائی به نشستن و انجام کار تکراری مشکل است. به علاوه تشویق کلاس‌های بیزینس (کلاس مربوط به انگلیسی مخصوص تجارت) که شامل متخصصان و دانشجوها است برای نشستن دایره وار و کف زدن برای آهنگی که مربوط ب رنگ‌ها است همه را متعجب خواهد کرد. آرزوی موفقیت به  تاجر 50 ساله که با اراده بازی سیمون را انجام می‌دهد. 

گاهی وادار کردن خردسالان برای تمرکز حواس در طول کلاس مشکل است هر چند می‌توانید از انرژی و کنجکاوی برای مفید واقع شدن استفاده کنید در اینجا نحوه آموزش زبان انگلیسی به کودکان با استفاده از بازی‌ها و فعالیت‌های گروهی ارائه شده است.

8 راهکار جالب آموزشی برای زبان آموزان خردسال 

همین ک موفق به کسب مدرک تافل شدید توانایی دست‌یابی به همه چیز را دارید؟ درسته! نه تنها آموزش به کودکان یک چالش حساس است بلکه آنها در راه یادگیری زبان انگلیسی خود کاملاً مبتدی‌اند. این ترکیب به این معنی است ک شما باید توجه دقیقی به نحوه انتقال اطلاعات و به کارگیری دانش آموزان داشته باشید. تعامل و سرگرمی کلیدی است برای ساختن پایه قوی جهت آموزش آینده آنها

 

 1-درس‌ها را به آهنگ تبدیل کنید

هر زبان آموز، بومی یا غیر بومی حداقل با یک صدای لرزه کلاسیک آشناست. بله، آهنگ حروف الفبا چیزی ک ما آن را به یک یادآورنده  که کدام حرف بعد از حرف Q می‌آید تغییر داده‌ایم

هر چند قسمت میانی (یک چیزهایی درمورد هجا بندی) نیازمند نیروی ذهنی قوی است آهنگ [به تنهایی] مرجع راحتی برای

نیازهای الفبای زبان آموزان است.

تغییر واژگان، گرامر، و مکالمه‌ها به موسیقی‌های جذاب راه حل شگفت انگیز برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. اگر مطالب عمومی را مرور می‌کنید، به یوتیوب بروید تا ببینید که آیا  از قبل برای آن آهنگ مناسبی وجود دارد. شما می‌توانید بتوون (آهنگساز آلمانی) درونی خود را برای ساختن یک شاهکار موسیقی با استفاده از صدای یک آهنگ آسان (مثل شعر مخصوص کودکان (چشمک بزن چشمک بزن ستاره کوچک…)) تقویت کنید.

2- نمودار تصویری بسازید که لغات جدید را با مثال توضیح دهید.

 نحوه تدریس زبان انگلیسی به دانش آموزان خردسال
نحوه تدریس زبان انگلیسی به دانش آموزان خردسال

 از رنگ و ابزار تصویری استفاده کنید تا حافظه بچه‌ها بلند مدت شود نشان دادن سر، شانه‌ها، زانو و انگشت پا  روی یک آدمک چوبی خندان بسیار آسان‌تر از نوشتن آنها در لیست لغت است.

ابزارهای تصویری یک شانس دوباره را هم ایجاد می‌کند. دانش‌آموزان می‌توانند از رنگ کردن یا حتی اضافه کردن به نقاشی لذت ببرند. این درحالی است که آنها مشتاق می‌شوند [بدانند] لغت جدیدی که یاد می‌گیرند چه شکلی است. برجسته نویسی، خط کشی، دایره کشیدن دور کلمات از راه‌های تصویری رایجی است که بزرگسالان برای یاد آوری اطلاعات ریز استفاده می‌کنند.

ساختن نمودار تصویری همان ایده اولیه است که کودکان می‌توانند شروع به تصویر سازی کنند که انگلیسی چه شکلی است.به عنوان کمک دانش‌آموزان  می‌توانند ابزارهای یادگیری با رنگ‌ها و عکس‌های مجزا را در پوشه‌های خود در میان ورق‌های آشفته قرار دهند.

3- تشویق به کد گذاری برای حفظ

قوانین گرامری لطفاً از خاله عزیزم سالی یا پمداس (PEMDAS) معذرت خواهی کن این یک کگذاری معروف برای یادآوری ترتیب عملیات در ریاضی است.

وقتی که سخن از تدریس زبان انگلیسی برای کودکان باشد، کمک حافظه‌ایی یادآوری لغت‌های دارای تلفظ سخت یا نکات گرامری پیچیده را آسان می‌کند. چه به معنای کدگذاری در زبان دانش‌آموزان بومی باشد یا تجزیه آن به لغات انگلیسی ساده هدف همان است: حافظه بهتر!

یک کدگذاری کاربردی برای همه‌ی پایه‌های زبان‌آموزان آمدن i قبل از e به جز بعد از c است. شما می‌توانید یک بار دانش اموزان خود را مجبور به تکرار آن عبارت کنید انتظار اشتباه‌های تلفظی i/e زحمت دهنده را که از دهان می‌پرند را داشته باشید.

اگر بقیه موفق نشدند، به منبع‌های ضروری ESL مراجعه کنید تا بینش بیشتری برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان بدست آورید.

4- در طی درس مکالمه‌های مشابه و خود‌به‌خودی بسازید. 

این هفته چه کارهایی انجام دادید؟

آغاز کلاس با یک سوال منتظره. شما می‌توانید دانش‌آموزان خود را وادار به فکر کردن درمورد چیزهایی که می‌خواهند قبل شروع کلاس بگویند کنید.

مکالمه‌های معمولی لغت‌های روزانه مرتبط با علایق و زندگی دانش‌آموزان را تولید می‌کند. اگر شما کار با کلاس را به یک دانش آموز ترجیح می‌دهید.

شما می‌توانید در مکالمه‌های جانبی با دانش‌آموزان زمانی که آنها سخت روی تشخیص تفاوت بین I و me کار می‌کنند، آنها را راهنمایی کنید. بپرسید برای ناهار چه چیزی دارید؟ آخرین بازی فوتبال چگونه بود؟  یا هر چیزی که در نهایت آنها را مشتاق به صحبت کردن می‌کند.

5- مطالعه فردی را با بازی‌ها جایگزین کنید.

آه بهترین روش تدریس انگلیسی به کودکان _بازی‌ها 

آموزش کودکی بدون بازی، مثل بال‌های جوجه بدون چاشنی و یا سس است؛ به عبارت بهتر شما نمی‌توانید یکی را بدون دیگری داشته باشید بازی‌ها متدهای آموزشی موثری برای کودکان (یا هر زبان‌آموزی است به برنامه مدرک تافل برگردید) زیرا کهکودکان قادر به یادگیری بدون فهمیدن آن هستند. بازی‌های فعال به آنها امکان تخلیه انرژی پتانسیلی و خاموش ساختن جنبش‌هایش را می‌دهد و تمرکز حواس را ایجاد می‌کند. چه بازی‌هایی را می‌توان امتحان کرد؟

به بازی‌هایی که در بچگی می‌کردید فکر کنید. 

  • هنگامن (مأمور اعدام)
  • بازی‌های حافظه‌ای با کارت‌های جفت دار
  •  بیست سوالی
  • من جاسوسم
  •  سیمون سیز 
  •  پانتومیم

6- هنگام نقش بازی کردن واژگان را مرور کنید

 نحوه تدریس زبان انگلیسی به دانش آموزان خردسال
نحوه تدریس زبان انگلیسی به دانش آموزان خردسال

بهترین متد آموزشی برای خردسالان نیازمند خلاقیت است یک کلاس تئاتر را تصور کنید با یک جریان انگلیسی. نقش یک

افسر پلیس یا همسایه پیر برای هر رده سنی از دانش اموزان قطعاً می‌تواند ترسناک باشد. با وجود این‌هااگر لحظات خوبی برای او بسازید و جو آرامی برای نقش بازی کردن دانش‌آموزان بسازید درصورت اشتباه کردن دچار استرس کمتری می‌شوند.

درنهایت آموزش انگلیسی به کودکان باید همراه با به وجود آوردن اعتماد بنفس در صحبت کردن و ایجاد پایه قوی باشد. بهترین فاعل و فعل قابل قبول و ترکیب می‌تواند بعداً به کار آید از موی مصنوعی خنده آور عینک آفتابی و کلاه برای کمک به پای نهادن دانش‌آموزان در شخصیت‌سازی استفاده کنید تا احساس راحتی هنگام نقش بازی کردن داشته باشند و فقط مکالمه نکنند.

همین که آنها نقش خود را باور کنند ممکن است شوکه شوید که شکسپیرهای کوچک چقدر خلاقانه  لغات جدید خود را فرامی‌گیرند.

7-  درس‌های قبلی را هر جلسه مرور کنید.

تصور کنید که حد متوسط وقت کلاس فقط  یک ساعت یا کمتر است، که مدت زمان زیادی را در روز طی می‌کند تا یک دانش

آموز چیزهایی را که ب تازگی یاد گرفته فراموش کند. بچه‌ها نمی‌توانند همه اطلاعات را مانند بزرگسالان حفظ کنند بنابراین تکرار، برای کودکان یک کلید در زبان انگلیسی است.

بجای پرسش فردی در آخر کلاس و رفتن به بخش بعدی بعد از یک تست مطمئن شوید که هر کلاس را با تکرار و تمرین زیادی از درس قبلی پر کرده‌اید.

این کار کمک می‌کند که دانش‌آموزان نکات گرامری و لغوی را باهم بکار ببرند تا اینکه به همان مثال‌های جمله ایی و قالب‌هایی که در هر درس جداگانه یاد گرفته‌اند بسنده کنند.

8- از کلاس بیرون بروید!

اگر معلم انگلیسی تازه کار هستید. اجازه بیرون رفتن بچه‌ها به یک دنیای بزرگ نامحدود و بیرون دیوارهای امن کلاس مثل این است که قراره فاجعه‌‎ای رخ دهد. .

اما اگر به کودکان انگلیسی یاد می‌دهید و اجازه بیرون بردن آنها را دارید، آن‌ها را برای گردش به بیرون ببرید. تغییر منظره می‌تواند موقعیت‌های جدیدی را برای تمرین لغات جدید در محیط طبیعی خود ایجاد کند.

آماده تدریس به خردسالان هستید؟ با مشاوران رایگان آنلاین ما صحبت کنید و به راهکارهای آموزشیاموزشی خارجی صحیح دست یابید.

تدریس زبان انگلیسی برای کودکان سرگرم کننده خواهد بود.

 نحوه تدریس زبان انگلیسی به دانش آموزان خردسال
نحوه تدریس زبان انگلیسی به دانش آموزان خردسال

یک جایی در دنیا تلاش شما برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان تفاوت بزرگی ایجاد خواهد کرد!

چه ESL آنلاین تدریس کنید یا به نفسه همچنان می‌توانید از همان متدهای آموزشی سرگرم‌کننده  فقط با کمی پیچ دادن استفاده کنید.

برای مثال اگر از طریق وبسایت خود تدریس می‌کنید می‌توانید دانش‌آموز های خود را به شرکت کردن در هنگمن و بازی‌های نوشتنی دیگر با تخته سفید کوچک خود یا خودکار و کاغذ تشویق کنید. فلش کارت و بازی‌های حافظه‌اییدارید؟ دانش‌آموز‌های  شما می‌توانند با نظارت و اجازه بزرگ‌سالان از اینترنت برای دیدن صفحه یا تکلیفی که توسط بازی که ساخته‌اید را ببینند.

نکته دیگر برای یادآوری: مجبور نیستید همیشه با متدهای آموزشی جدید برای کودکان پیدا کنید.  اگر دیدید که دانش‌آموزان شما خوب پاسخ دادند و از یک سری مجموعه بازی لذت می‌برند به استفاده از آنها ادامه دهید. همیشه می‌توانید محتوا و سختی هر چیزی را تغییر دهید. همین که تدریس شما بهبود یافت همه‌ی برنامه‌های درسی و بازی‌ها، طرح درس‌ها را تنظیم شده نگه دارید و برای استفاده در آموزش سری جدید دانش‎‌آموزان استفاده کنید.

آیا می‌خواهید بحث  تدریس زبان انگلیسی برای زبان آموزان خردسالان را عمیق‌تر پیگیری نمایید؟ ؟ یک دوره تافل آنلاین و یا روی سایت

نه تنها مهارت‌هایآموزشی‌تان را تقویت می‌کند بلکه فرصت‌های شغلی فراوانی را برایتان فراهم می‌سازد. بسیاری از تأییدیه‌ها گزینه ایی برای اختصاصی کردن هدف‌های آموزشی گروه‌های انتخابی شما مثل کودکان یا متخصصان کاری دارند که دارای روش‌های جدید سرگرم کننده برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان و مدرک تافل است که شما را آماده پذیرش هر نوع کلاسی از کودکان مشتاق می‌کند.

همه برنامه‌های اموزشی را در سایت Goabroad.com جستجو کنید. این متن با کمک bridgeTefl نوشته شده است bridgeTefl بیش از سی سال سابقه در آموزش مدرک تافل دارد و به صورت  آنلاین و یا روی سایت برای دوره‌های مختلط است. و نیز bridgeTefl دارای اعتبار شناخته آموزشی وزارت مریکا است و برای دریافت اعتبار آکادمی، سرویس‌های شغلی و غیره فرصت فراهم می‌کند.

مترجم: رقیه بیاضی

https://www.goabroad.com/articles/teach-abroad/how-to-teach-english-to-young-learners

 

مقالات خواندنی:

آموزش موزیکال اعداد به زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش موزیکال زبان انگلیسی | بچه‌ها و شعر و موسیقی انگلیسی

آموزش موزیکال الفبای انگلیسی برای کودکان

آموزش موزیکال زبان انگلیسی برای بزرگسالان کاملا مبتدی با 2 نکته از خانم سوزان باقان

چگونه زبان بخوانیم؟ 15 روش خَفَن زبان خواندن (100% موثر)

نظر دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.