آموزش موزیکال الفبای انگلیسی برای کودکان + دانلود

آموزش موزیکال الفبای انگلیسی برای کودکان

آموزش موزیکال الفبای انگلیسی برای کودکان ( شعر ای بی سی دی ABC)

والدین گرامی: آموزش حروف الفبای انگلیسی برای بچه‌ها خیلی حساس است. با انتخاب روش‌های نادرست ممکن است انگیزه فرزند خود را نسبت به یادگیری زبان انگلیسی کمتر کنید. یا خدای نکرده، آن‌ها را از یادگیری حروف الفبای انگلیسی زده کنید. 

آموزش موزیکال الفبای انگلیسی برای کودکان خیلی ضروری است.در حقیقت، اگر بخواهیم انگلیسی را به صورت پایه‌ای به فرزند خود آموزش دهیم، لازم است که به آموزش حروف الفبای انگلیسی نیز توجه کنیم. اما آموزش حروف الفبای انگلیسی برای بچه‌ها کار آسانی نیست و در ابتدا لازم است که ابزارهای لازم و با نحوه تدریس آن آشنا شویم. 

پکیج آموزش حروف الفبای انگلیسی

برای خرید این بسته آموزشی کلیک کنید. 

علی خانی نژاد
علی خانی نژاد

بنده علی خانی نژاد هستم، دبیر زبان انگلیسی مدارس دولتی هستم و بیش 8 سال است که برای دانش آموزان پایه هفتم حروف الفبای انگلیسی تدریس می‌کنم. جالب است بدانید که همه دانش آموزان من توانایی یکسانی با هم ندارند. بعضی‌ها قبل از ورود به پایه هفتم 80 درصد حروف الفبای انگلیسی را یاد گرفته‌اند، تعداد زیادی از آن‌ها نیز در زمان مدرسه و حین تدریس بنده حروف الفبای زبان انگلیسی را یاد می‌گیرند و همیشه چند نفر در کلاس پیدا می‌شود که اصلا حروف انگلیسی را یاد نمی‌گیرند.

نهایتا بعد از سال‌ها تجربه توانستم چند روش موثر را برای آموزش حروف الفبای انگلیسی پیدا کنم. البته این روش‌ها از قبل وجود داشت. چون من فایده این روش‌ها را دیدم، به همین دلیل امروز می‌خوام بیشتر راجع به این موضوع با هم صحبت کنیم. 

آموزش موزیکال الفبای انگلیسی برای کودکان
آموزش موزیکال الفبای انگلیسی برای کودکان

اما چرا این روش؟

آموزش کودکان خیلی متفاوت‌تر از بزرگ‌سالان است. اولا کودکان طور دیگری یاد می‌گیرند و مثل ما بزرگ‌ترها نیستند. حتی دانشمندان ثابت کرده‌اند که کودکان موقع یادگیری از نیم کره‌ا‌ی استفاده می‌کنند که بزرگسالان عکس آن نیم‌کره مغز را به کار می‌برند. بچه‌ها گاها هر دو نیم کرده مغز را درگیر می‌کنند. به اصطلاح دیگر دو هسته‌ای کار می‌کنند. 😀 اما تجارب آن‌ها در مقایسه با بزرگ‌ترها خیلی کمتر است. از این رو، ما باید تکلیف موضوع رو مشخص کنیم. باز تاکید می‌کنم، کودکان صرفا کودکان هستند و نه بیشتر!

چیزی که باید برای ما مهم باشد:

  • آموزش ما اولا کم هزینه باشد؛
  • کاربردی باشد
  • از جنبه روانی روی بچه‌ها تاثیر منفی نداشته باشد؛
  • بچه‌ها حروف الفبا را خیلی زود فراموش نکنند و یکبار برای همیشه آن را یاد بگیرند. 

گلایه والدین چیست؟

ما طبق تجربه سال‌ها آموزش، متوجه شدیم که روش‌های دیگر جواب‌گو نیست. حتی این را خود شما هم می‌توانید تایید کنید. آیا برای شما هم پیش آمده که به بچه‌ی خود حروف الفبا را یاد بدهید و او بعد از چند روز فراموششان کند! آیا هزینه و انرژی زیادی را برای آموزش زبان فرزند خود هدر داده‌اید و او با فراموش کردن یا اشتباه گرفتن حروفات، آرزوهای شما را ناکام گذاشته است؟

قطعا این طور است،

فقط آموزش حروف الفبا کافی نیست

خیلی از والدین بر این باور هستن که اگه تلاش کنن و یک معلم خوب گیر بیارن و او با تدریس خارق‌العاده‌اش تمام گنجینه‌های دانش زبان انگلیسی را به فرزند او منتقل کند. باید بگوییم که شما در اشتباه هستیند. اولا در بحث آموزش حروف الفبای انگلیسی، محتوای سخت و غیرقابل درکی نیست. ثانیا آموزش فقط تدریس نیست. نیمه کامل‌کننده یک آموزش حرفه‌ای به کار بستن آموخته‌هاست. که معلمان حرفه‌ای با انجام و ارایه تکالیف، بازی‌ها و سایر موارد کاری می‌کنند که دانش آموزان حروف الفبا را به صورت کاربردی و معنی‌‎دار یاد بگیرند. 

 

آموزش حروف الفبای انگلیسی با اسباب بازی

تمرین حروف الفبا با اسباب بازی نتایج بسیار خوبی در پی دارد. این روزها اسباب بازی‌های بسیار خوبی برای اموزش حروف الفبا طراحی و تولید می‌شوند که هر یک از آن‌ها داستان منحصر‌به‌فردی دارد. 

شاید در ابتدا اسباب بازی برای شما چیز بی‌ربطی به نظر بیاد. ولی باور کنید بچه تا چیزی که یاد گرفته است را به کار نبرد، زود فراموش می‌کند. این اتفاق در ما بزرگترها نیز رایج است. شاید شما نیز برای یادگیری حروف الفبای موسیقی تلاش کرده‌اید؛

یادگیری حروف الفبای موسیقی

 

این حروف نیز مانند حروف انگلیسی است؛ زمانی که حروف می، فا، سول، لا، سی، دو را به صورت تئوریک یاد می‌گیریم، چند روز بعد فراموششان می‎‌کنیم. اما وقتی به صورت عملی و با اسباب بازی خودمان (سه‌تار، تار، گیتار، سنتور، پیانو و …) آن را به صورت عملی به کار می‌بریم، یکبار برای همیشه در ذهن ما می‌ماند. پس فراموش نکنیم که برای فرزندان خودمان اسباب بازی‌های مخصوص آموزش حروف الفبای زبان انگلیسی تهیه کنیم. 

درسته اساب بازی‌ها بسیار دوست‌داستنی و خلاقانه‌ای برای آموزش حروف انگلیسی طراحی و تولید می‌شود. اما فراموش نکنیم اسباب بازی اصلا آموزش نیست. ابتدا باید آموزشی داده شود سپس از اسباب بازی برای تکمیل آموزش استفاده شود. 

البته خیلی از والدین ایران باسواد هستند و توانایی تلفظ حروف الفبای انگلیسی را دارند. ولی هرگز تلفظ آن‌ها آن طور که باید نمی‌شود.

برخی اشتباهات رایج در آموزش حروف الفبا در ایران

خیلی از والدین ایرانی با سواد هستند و همه این راه‌ها را رفته‌اند. اگه ازشون بخواهین، یکبار به طور کامل حروف الفبا برای شما می‌خوانند. اما نکته اینجاست که آن‌ها برخی حروف را اشتباه یاد گرفته‌اند و آن را اشتباه به کار می‌برند.

  • حرف H انگلیسی را به جای اینکه “ایچ” تلفظ کنند؛ اِچ می‌گویند.
  • حرف x انگلیسی را به جای اینکه “اِکس” تلفظ کنند؛ ایکس می‌گویند.
  • و …

 

اگر این طور است بهتر است سواد اندک و ناقص خود را به بچه خود تحمیل نکنید، بزارید بچه شما با موسیقی آموزش الفبای انگلیسی را گوش دهد. چون تلفظ درست حرف “H” «اِیچ» است. 

 

در روز‌های آینده بیشتر برایتان می‌نویسم. 

 

نوبت شما

لظفا شما هم نظرات خود در زیر برایمان بنویسید.

مقالات خواندنی: 

آموزش موزیکال زبان انگلیسی برای بزرگسالان کاملا مبتدی با 2 نکته از خانم سوزان باقان

چگونه زبان بخوانیم؟

آموزش موزیکال زبان انگلیسی در سال 2019

آموزش زبان برای کودکان (موسیقی و شعر)

آموزش موزیکال زبان انگلیسی برای کودکان با کارتون انگلیسی

 

نظر دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.