آموزش موزیکال زبان انگلیسی | بچه‌ها و شعر و موسیقی انگلیسی

شعر و موسیقی انگلیسی

در کلاس فعالیت‌های زیادی را می‌توانید به کمک پخش شعر و موسیقی انگلیسی انجام دهید. این فعالیت‌ها هم می‌تواند بخشی از روش تدریس و یا به منظور ایجاد انگیزش در بچه‌ها انجام بگیرید. 
در وب سایت LearnEnglish Kids شما می‌توانید انواع متفاوتی از موسیقی‌های سنتی و مدرن پیدا کنید. که می‌توان از این موسیقی‌ها در آموزش زبان آموزان، خصوصا زبان آموزانی که در گروه سنی کودکان قرار دارند، استفاده کرد. در این فرایند آموزش می‌توانید از کاربرگ‌هایی که توسط متخصصان آموزش کودکان طراحی شده است، استفاده کنید. 
آموزش موزیکال زبان انگلیسی | بچه‌ها و شعر و موسیقی انگلیسی
آموزش موزیکال زبان انگلیسی | بچه‌ها و شعر و موسیقی انگلیسی

چرا از آموزش موزیکال زبان و موسیقی در کلاس‌های ابتدایی و آغازین استفاده کنیم؟ 
موسیقی‌ها تکرار می‌شود و ریتم‌های بسیار قوی دارند. که زبان آموزان کم سن و سال، آن‌ها را خیلی سریع یاد می‎گیرند. و به سبب آشنا بودن، مورد علاقه واقع می‌شوند. برای بچه‌ها سرگرم کننده هستند و به بچه‌ها انگیزه می‌دهند. موسیقی و شعر، ساختار و واژگان  زبان را در یک بافت معنی طبیعی مورد استفاده قرار می‌دهد. 

موسیقی و شعر در بچه‌ها اعتماد به نفس ایجاد می‌کند. حتی بچه‌های کم رو و خجالتی از این که در یک گروه و در جمع یک کلاس ایفای نقش می‌کنند. آموزش زبان انگلیسی به روش موزیکال، به کلاس یک هویت می‌بخشد. 

بچه‌ها به چیزی که یاد گرفته‌اند، افتخار می‌کنند و حتی در فرصت‌های مختلف دوست دارند آن را در مقابل دوستان و خانواده خود اجرا کنند. 

بیشتر شعرها و موسیقی های انگلیسی حافظه بچه‌ها را تقویت می‌کند و تمرکز آن‌ها را بیشتر می‌کند. حتی بسیاری از موسیقی ها را می‌توان با حرکت دست‌ها و بدن انجام داد که نهایتا شامل یک تمرین فیزیکی هم می‌شود.

برای مدرسان و والدینی که می‌خواهد به بچه‌های خود انگلیسی آموزش دهند، موسیقی و شعر انگلیسی می‌تواند یک نقطه آغاز خوبی باشد. که می‌توانند سایر مهارت‎ها و موضوعات را ضمن آن تدریس کنند. 

در اینجا به برخی از راهنمایی ما برای استفاده از شعر و موسیقی انگلیسی در کلاس یا خانه توجه کنید:

1- تقویت کردن نکات گرامری

برخی از موسیقی‌های انگلیسی به آموزش نکات گرامری گرایش دارند. که می‎‌توان در درس‌های خاصی از آن‌ها برای آموزش نکات گرامری بهره جست. برای مثال در سطوح پایین آموزش زبان، باز هم نیاز است که بچه‌ها از الگوهای گرامری اصلی را یاد بگیرند؛ در این صورت استفاده از شعر و موسیقی انگلیسی خیلی موثر است. 

در LearnEnglish Kids تعدادی از شعر و موسیقی انگلیسی است که می‌توان به این روش می‌توان از آن استفاده کرد. برای مثال موسیقی «Quiet please» یکی از آن‌هاست. که در این موسیقی می‌توان به بررسی و آموزش ساختار «Can I have…» و همچنین سایر عبارت‌‌های معمولی که در کلاس مورد استفاده قرار می‌گیرد، پرداخت. شما می توانید این شعر را در وب سایت گوش دهید و یا متن آن را پرینت بگیرید و در کلاس بخوانید. 

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/songs/quiet-please

یا برای مثال آهنگ «Over the mountains» زمان حال استمراری را در کانتکست مسافرت آموزش می‌دهد. هم‌سرایی جمله ای مثل «I’m driving in a car» باعث می‌شود و تکرار آن برای چندین بار مکرر، باعث می‌شود بچه‌‌ها بتوانند بعد از آن جملات را خودشان تکرار کنند. 

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/songs/over-the-mountains

مقالات خواندنی: 

آموزش موزیکال الفبای انگلیسی برای کودکان

آموزش موزیکال زبان انگلیسی برای بزرگسالان کاملا مبتدی با 2 نکته از خانم سوزان باقان

آموزش موزیکال زبان انگلیسی در سال 2019

 

https://www.teachingenglish.org.uk/article/kids-songs

https://www.grin.com/document/106150

https://moluch.ru/archive/140/39354/

https://www.fluentu.com/blog/educator-english/teaching-english-with-music-songs-esl/
نظر دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.