نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۰ | 1400

کنکور ۱۴۰۰

همیشه دانش آموزان پایه دوازدهمی از من می‌پرسند کنکور ۱۴۰۰ چگونه برگزار خواهد شد؟ 

این سوال بسیار مهمی برای داوطلبان کنکور 1400 است. چرا که ممکن است نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۰  در نحوه مطالعه، برنامه ریزی و حتی نتیجه آن‌ها در کنکور تاثیر داشته باشد.

من همیشه به دانش آموزان می‌گویم فقط به فکر درس و کنکور خود باشید و با امید و انگیزه نگذارید شایعه‌های پیشرو شما را شکست دهد. چرا که همه ساله این شایعه مبنی بر حذف کنکور 1400، لغو کنکور ۱۴۰۰ یا تعلیق کنکور ۱۴۰۰ دهن به دهن پخش می‌شود.

توجه کنید که بحث ما در این جا مبنی بر خوب بودن و نبودن کنکور نیست. در حقیقت ما چه بخواهیم و چه نخواهیم مافیای کنکور قدرت را در دست دارند و تلاش می‌کنند کنکور برگزار شود. همانطور که دیدیم در کنکور 99 بعد از کش و قوس فراوان نهایتا دکتر مجید حسینی عزیز و همراهان او در برابر مافیای کنکور شکست خورد.

به هر حال طبق گزارشی که امروز در تاریخ 13 مرداد 99 منتشر شد؛ قرار است کنکور 99 با وجود بیماری همه‌گیر کرونا برگزار می‌شود.

شاید در آینده به این اتفاق بخندند و بگویند که آدمای آن دور و زمون خیلی ….. بودند که اجازه دادند کنکور 99 برگزار شود. ولی الان که من این مطلب را به شما و دانش آموزانم می‌نویسم، کنکور دست مافیاست و اجازه هیچ تنفسی نمی‌دهند.

به هر حال تورنمنت یا رقابت کنکور 1400 نیز مانند کنکور 99 برگزار می‌شود.
پس دانش آموزان عزیزم و همراهانی که جدیدا با ما آشنا می‌شوید؛ باید خود را برای این رقابت آماده کنیم. من در این صفحه از نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۰ برای شما می‎‌نویسیم و در چند جایی شما را نصیحت (راهنمایی) می‌کنم و امیدوارم که این حرف‌های من شما را ناراحت و یا از مسیری که انتخاب کرده‌اید و یا می‌خواهید انتخاب کنید، ناامید نکند.
چرا که امید تنها سوخت ما برای طی این مسیر شیرین، سخت و دست‌یافتنی است.

نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۰ 

کنکور 1400 نیز مانند سایر کنکور‌ها هم برای نظام قدیم‌ها و هم برای نظام جدید‌ها برگزار خواهد شد. منتهی درباره دو فاکتور تاثیر مثبت معدل در کنکور ۱۴۰۰  و تاثیر مستقیم معدل در کنکور ۱۴۰۰  از الان قابل ارائه نظر نیستم.

چرا که هر سال کمسیون‌ آموزش و پرورش و تحصیلات تکمیلی و افراد فعال در حوزه کنکور درباره تاثیر سوابق تحصیلی قوانین جدیدی را مطرح می‌کنند که در نهایت با اعتراض داوطلبان کنکور و شاید دست مافیای کنکور معادله‌ها را بر هم می‌زند.

اما تجربه این را نشان داده است که همیشه تاثیر معدل در کنکور مثبت است. یه این معنی که اگر نمرات کتبی شما در آزمون‌های نهایی نسبت به رتبه شما در کنکور بهتر باشد، بالا بودن معدل کتبی رتبه شما را جابجا و بهتر می‌کند. اما اگر سوابق تحصیلی خوبی نداشته باشید؛ جای هیچ نگرانی نیست و معدل کتبی شما در نتیجه کنکور شما تاثیر منفی نخواهد داشت.  برای کسب اطلاعات درباره تاثیر معدل در کنکور 1400 بیشتر بخوانید.

موفقیت در کنکور ۱۴۰۰  حلقه گم شده ندارد

دانش آموزان و داوطلبان عزیز؛ ببینید شما هر هر زمینه‌ای که بخواهید پیشرفت کنید، باید 2 سکه با ارزش خود را یعنی زمان و انرژی خود را صرف آن کنید. پس در این مورد باید به توافق برسیم که زمان (24 ساعت شما در روز) و انرژی (تمام فکر و ذکر و تمرکز) باید صرف کنکور شود.

البته من باز هم عرض می‌کنم. کنکور تنها راه موفقیت در زندگی نیست. اگر اهلش نیستی به این سمت نیا!

ولی تنها را موفقیت در کنکور 1400 همین حلقه‌هایی است که امروز برای شما دانش آموزان عزیزم و همراهان جدید می‌گویم.

همین طور که در بالا می‌بینید، این هدف این زنجیره محکم غیرقابل نفوذ بودن است. هدف شما هم موفقیت در کنکور ۱۴۰۰  است. اگر یکی حلقه و تنها یک حلقه از این زنجیره خراب، معیوب یا اصلا نبود ممکن بود این زنجیره از هم جدا شود و به هدفش نرسد.

من تعدادی حلقه برای موفقیت شما در کنکور هزار و چهارصد در نظر گرفته‌ام. خیلی از شما ها این حلقه‌ها را می‌شناسید و شاید تعدادی از آن را امتحان کرده‌اید و حتی ممکن است در یکی از این حلقه‌ها خیلی توانمند و صاحب نظر شده‌اید. اما یک بار هم از زبان دبیر انگلیسی خود بشنوید.

حلقه اول – انتخاب هدف از شرکت در کنکور 1400

حلقه دوم – انتخاب بهترین منابع کنکور 1400

حلقه سوم – تغییر و بهبود روش مطالعه

حلقه چهارم- بودجه بندی کنکور 1400

حلقه پنجم – برنامه ریزی کنکور 1400

حلقه ششم – افزایش تدریجی ساعت مطالعه

حلقه هفتم – یادداشت برداری در هنگام مطالعه

حلقه هشتم – بررسی دقیق دفترچه سوالات کنکور چند سال قبل

حلقه نهم – هر جمعه با طعم کنکور در 3 ماه مانده به برگزاری کنکور ۱۴۰۰

حلقه دهم – جمع بندی کنکور ۱۴۰۰ 

حلقه یازدهم – آشنایی با روند برگزاری کنکور ۱۴۰۰

حلقه دوازدهم – مشاوره با پزشک و مشاوره برای رفع استرس و اضطراب‌های مکرر

حلقه سیزدهم – تغذیه مناسب و مصرف ویتامین‌ها

حلقه چهاردهم – خرید پاکن و مداد مناسب

حلقه پانزدهم – شناسایی محل آزمون

حلقه شانزدهم – الزامات شب کنکور

حلقه هفدهم – حضور به موقع در کنکور

حلقه هجدهم – رقابت با داوطلبان و کسب نتیجه‌ای که شایسته تلاش و زحمت شماست

حلقه نوزدهم – مشاهده رتبه خود در کنکور 1400

حلقه بیستم – استفاده از خدمات مشاوره کنکور 1400

حلقه بیست و یکم – انتخاب رشته کنکور 1400

حلقه بیست و دوم – قبولی در رشته و دانشگاه مطلوب خود

حلقه بیست و سوم – ثبت نام در دانشگاهی که قبول شده‌اید

حلقه بیست و چهارم – شروع زندگی جدید و تلاش برای یاد گرفتن تخصص و تجربه در رشته تحصیلی جدید

چنانچه در هر یک از این حلقه‌ها مشکلی دارید و یا سردرکم هستید از خدمات مشاوره کنکور 1400 استفاده کنید و  ذهن خود را از با تغییر ناشناخته به شناخته‌ها متمرکز و سرحال نگه دارید.

حرف دلی با دانش آموزانم

همانطور که همه این حلقه‌ها را خواندید، هدف غایی حلقه‌ها که شاید فعلا از دید شما پنهان است یا اصلا قصد ندارید به آن فکر کنید؛ یادگرفتن تخصص و تجربه در رشته تحصیلی جدید است. شاید بسیاری از شما اهل درس خواندن نباشید، پس وقت و زمان خود را به خواندن کنکور 1400 تلف نکنید و همین که مدرک دیپلم را گرفتید، بروید به سوی آن تخصص و رشته‌ای که دوست دارید.

کنکور جای افراد تنبل و بی‌هدف نیست. در حقیقت ارزشی ندارد که کم تلاش کنید و به هدف خود نرسید. پس اگر آینده زندگی خود را در فراسوی کنکور می‌دانید، در آن زمینه تلاش کنید. به هر حال برای بدست آوردن هر چیزی باید تلاش کنید.

مقالات خواندنی در آکادمی خانی نژاد 

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ [سریع و در خانه]

چگونه زبان بخوانیم؟ 18 روش خَفَن زبان خواندن (100% موثر)

نظر دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.