آموزش ساخت تولید محتوا برای کودکان در 10 ساعت

ساخت تولید محتوای درسی برای کودکان

  • آیا از سفارش تولید محتوا برای مدرسه خسته شده اید؟
  • آیا هزینه تولید محتوای آموزشی برای شما سرسام آور شده است؟
  • آیا دوست دارید خودتان با صدای زیبای خودتان محتوای آموزشی تولید کنید؟
  • آیا می دانستید آکادمی خانی نژاد، را در 10 ساعت انجام داده است؟

آموزش ساخت تولید محتوای آموزشی الکترونیکی برای مدارس

آموزش ساخت تولید محتوا برای کودکان در 10 ساعت

تولید محتوا برای کودکان، یکی از بهترین راه‌کارها جبران کاستی‌های محتوای آموزشی  مدرسه به شمار می‌رود. بسیاری از مهارت‌ها، به‌ویژه مهارت‌های زندگی، برای نهادینه شدن، باید در دوره پیش‌دبستانی به کودکان آموزش داده شود تا فرصت یادگیری آسان را برایشان فراهم آورد.

این نوع آموزش‌ها در دسترس تمامی کودکان قرار ندارند. تعداد زیادی از والدین نیز از وجود چنین آموزش‌هایی بی‌خبر هستند. تولید محتوا برای کودکان، یعنی مهیا کردن شرایط چنین آموزش‌هایی، در هرکجا که هستند، با صرف هزینه و زمان مناسب. 

تولید محتوا برای کودکان پیش‌دبستانی، بر مبنای علایق، روحیات و استعداد ذاتی کودکان انجام می‌گیرد. بدین‌جهت بسیار جذاب و آموزنده‌ است و رضایت خاطر کودک و اولیا را به همراه دارد.

هدف از تولید محتوا برای کودکان پیش‌دبستانی

در شرایط کنونی که در اکثر مراکز آموزشی، آموزش به‌صورت مجازی برگزار می‌شود، معلمان و مربیان پیش‌دبستانی می‌توانند عزم خود را جزم نموده و آموزش ساخت تولید محتوا برای کودکان را جایگزین سفارش‌های تولید محتوای خود کنند. معلمانی که بر تدریس تسلط کافی دارند با یادگیری ساخت تولید محتوا، به‌راحتی در عرصه آموزش سرآمد خواهند شد.

آکادمی خانی نژاد قصد دارد با ارائه آموزش ساخت تولید محتوا برای کودکان در ده ساعت، علاوه بر در نظر گرفتن زمان محدود شما معلمان و مربیان پیش ‌دبستانی که در این روزها پرمشغله‌تر از گذشته، روزها و ساعات خود را می‌گذرانید، دسترسی آسان و هزینه مناسب را نیز مدنظر قرار دهد. بدین ترتیب شما معلمان زحمتکش، با تولید محتواهای ارزنده، مقتدرانه  رسالت آموزش و پرورش خود را به‌ انجام خواهید رساند.

بسته آموزشی ساخت تولید محتوای آموزشی

در بسته آموزش تولید محتوا برای کودکان، انواع روش‌های تولید محتوا که متشکل از متن، عکس، صوت و ویدئو، طرح‌های کارتونی و گرافیک و انواع نمودارها و … است، آموزش داده می‌شود. شایان‌ذکر است که برای کودکان دوره پیش ‌دبستانی استفاده از عکس و طرح‌های کارتونی و انیمیشن نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت. که در این دوره آموزشی روش ساخت و پیدا کردن محتوای کارتونی آموزش داده شده است و همچنین منابع انگلیسی بسیاری خوبی برای دسترسی به عکس ها و موشن های رایگان معرفی شده است. 

ویژگی‌های یک تولید محتوای خوب برای کودکان، که معلمان و مربیان باید مدنظر قرار دهند:

امروزه در دنیای دیجیتال، تولید محتوا، اهمیت بسزایی پیدا کرده و در امر آموزش بسیار کاربردی است.

  • در تولید محتوا برای کودکان پیش ‌دبستانی، به ارزش‌ها و ویژگی‌های خاص و قابل‌تأمل این کودکان و روند کار خود توجه کنید تا مطالب شما سودمندی و اثربخشی بیشتری داشته باشند.
  • درصورتی‌که بخواهید اطلاعات و تجربیات خود را وارد تولید محتوا کنید، مطالعه، تحقیق و جستجوی کافی و وافی را در این امر مبذول دارید. مطالعه نکات ارزشمندی که توسط سایر همکاران گران‌قدر ارائه می‌شود و توجه به نقاط قوت و ضعف آن‌ها، همواره می‌تواند چراغ راه شما عزیزان باشد. همچنین در مواجهه با ایده‌های جدید، با چک کردن فعالیت‌های آنان می‌توانید ایده خود را مورد بازبینی و اصلاح قرار دهید، تا شاهد ساخت یک تولید محتوای ارزشمند و ممتاز باشید.
  • تمرکز بر روی موضوع درسی موردنظر، یک تولید محتوای پربار را به دنبال خواهد داشت.
  • تولید محتوای عرضه‌شده، نباید با ارزش‌ها و اصول کلی آموزش‌وپرورش مغایرت داشته باشد، اما کماکان نوع آموزش باید به طرز معقولی فراتر از سطح آموزشی جاری باشد.

چرا معلمان و مربیان، در پروسه تولید محتوا برای کودکان پیش ‌دبستانی، نسبت به دیگران موفق‌تر هستند؟

در پروسه تولید محتوا، چنانچه شخصی که تولید محتوا را انجام می‌دهد شخصاً تجربه و اطلاعات خاصی در باب موضوع مورد نظر داشته باشد، استفاده از آن اطلاعات می‌تواند این پروسه را به مرحله بالاتری ارتقا دهد. ازاین‌رو با توجه به تجربیات و اطلاعات و دانش معلمان و مربیان عزیز، تولید محتوای بسیار خوب و پرباری، از این فرایند، حاصل خواهد شد.

با آموزش‌هایی که توسط بسته آموزشی ما در اختیار شما قرار خواهد گرفت، به‌سادگی برای سایر همکاران به نوعی منبع و مرجع تبدیل می‌شوید و دانش آموزان زیادی را با تولید محتوای آموزشی خاص و گیرای خود از آموزش‌های به‌روز و خلاقانه، بهره‌مند خواهید ساخت.

 

پروسه تولید محتوا شامل سه مرحله کلی است:

1- مطالعه، تحقیق و تفحص قبل از تولید محتوا: برای ساختن یک محتوای خوب، در ابتدای کار، تولیدات دیگران را که در این عرصه رقبای شما محسوب می‌شوند، به‌دقت بررسی نمایید. توجه به این مطلب باعث می‌شود کارتان تکراری از آب درنیامده و منحصربه‌فرد باشد.

2- تولید محتوا: در این مرحله باید با تکیه بر دانسته‌هایتان و در صورت لزوم، کمک گرفتن از ابزارهای مکمل، بهترین و آموزنده‌ترین محتوای ممکن را تولید کنید.

3- معرفی و ارائه تولید محتوا: اکنون می‌توانید محتوای خود را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید  تا به نتیجه دلخواه برسید.

چگونه کودک را جذب تولید محتوای مان کنیم؟

همواره در تولید محتوا برای کودکان این نکته را به خاطر داشته باشید که بیان مطالب باید با مقدمه‌ای مناسب آغاز شده و تا رسیدن به نتیجه پایانی، آرام پیش رود و درعین‌حال، ملال‌آور نیز نباشد. کودک باید از همان ابتدای کار چنان شگفت‌زده شود که ناخودآگاه تا انتها کار را دنبال کند و در پایان، پاسخ کنجکاوی و پیگیری خود را دریافت کند. توجه داشته باشید که هرچند استفاده از انیمیشن مورد علاقه کودکان است اما استفاده از انیمیشن‌های شلوغ و پیچیده ما را از هدفمان دور خواهد کرد. محصول باید در عین سادگی، جامع و کاربردی باشد.

نرم‌افزارهای مناسب برای تولید محتوای آموزشی را چگونه انتخاب کنیم؟

نرم‌افزارهای بسیاری در این زمینه وجود دارند که تعدادی از آن‌ها کارایی مشابهی دارند. انتخاب نرم‌افزار مناسب و تسلط بر آن، برای ساخت تولید محتوای آموزشی هدفمند و پرارزش، کافی نیست. نکاتی در این پروسه وجود دارد که در بسته آموزشی تولید محتوا برای کودکان، آن‌ها را خواهید آموخت و از یک سو، تدریسی شیرین برای خودتان و از سوی دیگر، دوران تحصیلی به‌یادماندنی و زیبایی برای دانش آموزان عزیزتان رقم خواهید زد.

 

سخن آخر

در روزهایی که ویروس کرونا، کودکان و والدین را تا حد زیادی خانه‌نشین کرده است، معلم‌ها و مربیان کوشا و فداکار، در عرصه علم و دانش، با عشق و علاقه همیشگی و  صرف انرژی مضاعف، برای موفقیت دانش آموزان خود آستین همت را بالا زده و تا سرحد توان خود به جامعه، خدمت می‌کنند. معلمان زیادی را می‌بینیم که در همین مدت‌زمان محدود با استفاده از ابزارهای تولید محتوا در آموزش و پرورش ، هم دانش آموزان خود و هم سایر دانش آموزان کشور و حتی معلمان دیگر را مورد لطف و حمایت خود قرار داده‌اند. امید است با مساعدت یکدیگر و عزم راسخ خود، در این روزهای پرتشویش، حس اعتماد و امنیت را به کودکان و والدینشان هدیه دهیم.

 

نظر دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.