سیر تا پیاز نصب نشدن برنامه شاد آموزش پرورش | چیکار کنم؟

نصب نشدن برنامه شاد آموزش پرورش

برنامه شاد آموزش پرورش نصب نمی‌شود. چیکار کنم؟

 • نسخه اندرویدی اپلیکیشن شاد آموزش پرورش را دانلود کردم؛ منتهی نصب نمی‌شود؟
 • نسخه apk اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش را نصب کردم؛ منتهی نصب نمی‌شود؟

مدیران، معلمان و دانش آموزان عزیز؛

امیدوارم حالتان خوب باشد. در کانال تلگرامی اپلیکیشن شاد خیلی از کاربران از نصب نشدن اپلیکیشن شاد گلایه می‌کردند. خیلی‌ها انقدر عصبانی بودند و به خود حرص می‌دانند، که نگو و نپرس!

به هرحال ما در این مقاله سیر تا پیاز نصب نشدن اپلیکیشن شاد آموزش پرورش را برای شما می‌گیم. قبل از همه این را در ذهنتون داشته باشید که برنامه شاد آموزش پرورش یک اپلیکیشن است. از این رو، هر دلیلی که قبلا باعث می‌شد یک اپلیکیشن در موبایل ما نصب نشود؛ در مورد برنامه شاد آموزش پرورش هم صدق می‌کند.

5 خطای رایج درباره نصب نشدن برنامه شاد آموزش پرورش

عدم نصب برنامه شاد آموزش پرورش ممکن است دلایل زیادی داشته باشد، اما عمدتا یکی از 5 دلیل زیر باعث نصب نشدن برنامه شاد آموزش پرورش می‌شود.

1- ناکافی بودن حافظه تلفن همراه

همه در جریان هستیم که تلفن‌های همراه دو نوع حافظه دارند.

 • حافظه داخلی Internal storage
 • حافظه رم SD card

خیلی از تلفن همراه‌ها بعد از استفاده چند ماهه، حافظه داخلی آن‌ها پر می‌شود. و زمانی که کاربران بالقوه اقدام به نصب برنامه شاد آموزش پرورش می‌کنند؛ اپلیکیشن شاد نصب نمی‌شود.

علت کاملا مشخص است؛ کارت حافظه داخلی جای کافی برای نصب برنامه شاد آموزش پرورش را ندارد. اما برخی از کاربران بالقوه با مشاهده حافظه رم کافی [ SD card ] و در دسترس فک می‌کند مشکل این نیست. درحالی که مشکل دقیقا همین است؛ چون همه برنامه‌ها برای نصب ابتدایی نیاز به حافظه داخلی دارند. پس زیاد بودن جای خالی SD card دلیل بر این نمی‌شود که گوشی شما فضای کافی برای نصب برنامه شاد آموزش پرورش دارد.

2- ممکن است فایل برنامه شاد که دانلود کرده‌اید خراب باشد

به ندرت پیش می‌آید که فایل نصبی برنامه شاد آموزش پرورش خراب باشد. معمولا هم موارد زیر ممکن است دلیلی بر خراب بودن برنامه شاد معلمان باشد:

 • ناقص دانلود شدن اپلیکیشن شاد آموزش پرورش
 • تهیه فایل نصبی برنامه شاد از منابع غیر رسمی

به هر حال اگر با عدم نصب برنامه شاد آموزش پرورش روبه‌رو شدید؛ پیشنهاد می‌کنیم از سالم بودن فایل نصبی اپلیکیشن شاد آموزش پرورش اطمینان حاصل نمایید. تنها راه آن هم دانلود از منابع رسمی و معتبر است.

منبع اول) منبع معتبر برای دانلود اپلیکیشن شاد آموزش پرورش لینکی است که توسط وزارت آموزش پرورش معرفی کرده است: http://shaddl.medu.ir
منبع دوم) دانلود اپلیکیشن شاد آموزش پرورش در کانال تلگرامی شاد به نشانی t.me/shadpc برای ورود به کانال روی ورود کلیک کنید.

3- اجازه ندادن تلفن همراه برای نصب برنامه شاد آموزش پرورش

شایع‌ترین دلیل نصب نشدن اپلیکیشن شاد آموزش پرورش نداشتن مجوز نصب برنامه‌ از منابع ناشناخته است. تلفن‌های همراه معمولا برای جلوگیری از نصب برنامه‌های آلوده به هر منبعی اجازه نصب اپلیکیشن نمی‌دهند. مثلا گوشی‌های اندرویدی منبع معتبری به نام Google app store دارند.

منتهی مسئله این است که اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش را در گوگل اپ استور نگذاشته‌اند. بنابراین هر شخصی که بخواهد اپلیکیشن شاد را نصب کند باید از بخش Setting منابع ناامن [ از دیده تلفن همراه شما ] را فعال کند.

اجازه ندادن تلفن همراه برای نصب برنامه شاد آموزش پرورش
اجازه ندادن تلفن همراه برای نصب برنامه شاد آموزش پرورش

مدیران، معلمان و دانش آموزان عزیز؛

به همه این گام‌ها نگاه کنید. حال تصور کنید شما نسخه اندرویدی برنامه شاد آموزش پرورش را از کانال تلگرامی شاد [[email protected]] دانلود کرده‌اید.  چون در این حالت منبع نصبی شما تلگرام است، باید مطابق تصویر بروید و به تلگرام اجازه نصب بدهید و تلگرام را از حالت [Not allowed] به حالت [Allowed] تغییر دهید. در این صورت اپلیکیشن شاد آموزش پرورش نصب می‌شود.

4- نسخه اندروید تلفن همراه شما پایین است

این اتفاق خیلی به ندرت پیش می‌آید، اما دور از انتظار نیست که برخی از موبایل‌ها واقع قدیمی شده‌اند. اگر فکر می‌کنید. تلفن همراه شما خیلی قدیمی شده است و اگر فکر خرید موبایل جدید ندارید با کامپیوتر یا لپ تاپ به نسخه تحت وب اپلیکیشن شاد وصل شوید.

آدرس ورود به سایت برنامه شاد آموزش پرورش عبارت در زیر آمده است:

 

5-نصب نشدن برنامه در اندروید به دلیل فعال نبودن Unknown sources

مورد 5 بیشتر شبیه به مورد 3 است. اما کاملا متفاوت؛ برای این که از این گزینه هم مطمئن باشید و بتوانید مشکل نصب نشدن اپلیکیشن شاد را برطرف کنید. به تصاویر زیر نگاه کنید.

نصب نشدن برنامه در اندروید به دلیل فعال نبودن Unknown sources
نصب نشدن برنامه در اندروید به دلیل فعال نبودن Unknown sources

شما هم مطابق تصویر بالا گزینه [ Unknown sources ] را فعال کنید. به این ترتیب مشکل نصب نشدن برنامه شاد مدارس برطرف می‌شود.

6- علت نصب نشدن برنامه شاد آموزش پرورش در گوشی اندروید به دلیل عدم شناسایی SD کارت می‌تواند رخ دهد

از دیگر خطاهایی که در نصب اپلیکیشن‌های اندرویدی پیش می‌آید؛ ارور App not installed اپلیکیشن شاد است. اگر هنگام نصب اپلیکیشن شاد معلمان با خطای App not installed برنامه شاد مواجه شدید؛ حتما مطمئن شوید که تلفن همراه شما حافظه SD رو بشناسد. اگر مشکل نصب نشدن اپلیکیشن شاد مدارس شناسایی نشدن مموری کارت گوشی باشد. بهتر است یک رم جدید برای موبایل خود خریداری کنید.

برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه شاد باید طبق تصویر زیر به تنظیمات گوشی بروید و از Mount  بودن و نبودن مموری نیز مطمئن شوید. برای Mount کردن SD card به صورت زیر عمل کنید:

 1. وارد Settings گوشی شوید.
 2. به بخش Storage مراجعه کنید.
 3. بر روی SD card اشاره کنید و مانند تصویر mount را بزنید.

اکنون می توانید مجددا برای نصب برنامه اقدام کنید:

7-رفع مشکل نصب نشدن برنامه شاد آموزش پرورش با تنظیمات مجدد

در برخی موارد ما با تنظیمات مجدد توانستیم اپلیکیشن شاد رو روی موبایل نصب کنیم. این کار خیلی ساده است؛ لازم است که به بخش Apps  بروید و تنظیمات را Reset کنید.

لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد settings شوید
 2. روی Apps تپ کنید
 3. در صفحه باز شده روی گزینه سه نقطه بالا راست صفحه تپ کنید
 4. گزینه Reset app preferences را انتخاب کنید

رفع مشکل نصب نشدن برنامه شاد آموزش پرورش با تنظیمات مجدد
رفع مشکل نصب نشدن برنامه شاد آموزش پرورش با تنظیمات مجدد

 

چرا برنامه شاد نصب نمیشه

نصب نشدن اپلیکیشن شاد دلایل زیادی دارد. ما 7 مورد رایج نصب نشدن اپلیکیشن شاد را در این مقاله بررسی کردیم. لطفا این ترفند‍‌ها را یک بار به نوبت انجام دهید. اگر باز هم مشکل نصب اپلیکیشن شاد را داشتید؛ باید موبایل یا تبلت خود را ببرید تعمیرکاران برای آن فلش بزنند. همه اطلاعات شما حذف می‌شود.

 

برای نصب دوباره اپلیکیشن شاد از اینجا اقدام کنید. اگر باز هم اپلیکیشن شاد در گوشی شما نصب نشد. نپرسید که چرا برنامه شاد نصب نمیشه چون این مقاله جامع و کامل درباره همه دلایل نصب نشدن اپلیکیشن شاد توضیح داد.

 

نتیجه گیری 

نصب اپلیکیشن شاد در موبایل‌ها و تبلت‌ها از مشکلات دانش آموزان و معلمان است. خیلی‌ها تماس می‌گیرند و می‌پرسند که چرا برنامه شاد نصب نمیشه چرا که نصب نشدن شاد در موبایل شما دلیلی جز قدیمی بودن گوشی شما ندارد. باید به فکر خرید یک موبایل یا تبلت جدید باشید.

مطالب مفید:

دانلود تولید محتوای آموزشی برای اپلیکیشن شاد مدارس

دانلود اپلیکیشن شاد آموزش پرورش APK و Ios و کامپیوتر

دانلود اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان معلمان و مدیران [نسخه موبایل]

دانلود اپلیکیشن شاد، پرسش و پاسخ

دانلود اپلیکیشن شاد معلمان ios apk

ورود به سایت برنامه شاد آموزش پرورش + دانلود اپلیکیشن شاد معلمان

7 عدد نظر ثبت شده است
 1. […] حل مشکلات نصب نشدن برنامه شاد (کلیک کنید!) […]

 2. narges می‌‎گوید

  سلام معلم پرورشی‌من زمانی که کد ملیش رو وارد می‌کنع مینویسع کد نامعتبره باید‌چی کار کنه؟

  1. admin می‌‎گوید

   سلام و احترام،

   لطفا از سناد چک کنید.

 3. […] اگر در نصب نسخه جدید اپلیکیشن شاد مشکل داشتید. مقاله «سیر تا پیاز نصب نشدن برنامه شاد» را به دقت مطالعه کنید. همه نکات گفته شده را تست کنید؛ […]

 4. […] اپلیکیشن شاد نصب نمی‌شد […]

 5. مامان سدنا می‌‎گوید

  عالی بود، با تغییر دسترسی برنامه ها به پیش فرض و اجازه دسترسی مجدد به تلگرام، مشکلم حل شد

  1. admin می‌‎گوید

   بسیار عالی

نظر دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.